Fotbal

Rosický se vrací na trávník!

Český fotbalista úspěšně absolvoval rehabilitaci, kterou ukončil v pátek, a tento týden začne s lehkým tréninkem.

Hlavní pilíř národního týmu Tomáš Rosický se konečně vrací na zelený pažit. Středopolař slavného Arsenalu dlouhé měsíce laboroval se zraněným kolenem, ale po úspěšné operaci a rehabilitaci v Německu se snad bývalému hráči Dortmundu svítá na lepší časy. Podle zpráv z Arsenalu se měl brilantní technik vrátit až v březnu. To samé tvrdil i Petr Rada, kterého nyní musí nové zprávy o stavu jeho svěřence těšit, protože by Rosický měl stihnout březnový kvalifikační zápas.

Podívejte se na Rosického góly, které nasázel za Arsenal:


Česká hvězda je zpět v Londýně

"Tomášův rehabilitační program na soukromé klinice v Regensburgu, kde po operacích dali specialisté dohromady řadu velkých fotbalových hvězd a zná ji i řada českých hráčů, v pátek skončil. Tomáš odletěl před polednem z Mnichova do Londýna," řekl v pátek Rosického manažer Pavel Paska. "Rehabilitace byla úspěšná. Výsledek léčby po druhé operaci se jeví celkem optimisticky," dodal Paska.Wenger: Rosický se zapojí do tréninku tento týden

"Již by měl tento týden začít s lehkým tréninkem, ale nechceme nic uspěchat," uvedl trenér Wenger pro deník Northampton Chronicle. "S Tomášem se sejdeme a zjistíme, jak pokročil. Poté bude muset nabrat sílu a fyzickou kondici. S tréninkem venku a běháním Tomáš začne až v lednu, ale jen pokud vše půjde dobře," dodal francouzský kouč, pro kterého je zpráva o Rosického stavu snad jediným pozitivem posledních dnů. Arsenalu totiž v Premier League patří až páté místo.

Jak šel čas s Rosickým

26. ledna
- V utkání čtvrtého kola Anglického poháru proti Newcastlu opustil hřiště kvůli bolestem nohy už v deváté minutě; zanítila se mu podkolenní šlacha.

8. dubna
- Stav poraněné šlachy se za více než dva měsíce nezlepšil; trenér Arséne Wenger připustil, že ve zbytku sezony už s jeho nasazením do hry spíše nepočítá.

9. května
- Rosický oznámil, že do začátku Eura nestihne podkolenní šlachu vyléčit: "Nebudu schopen na mistrovství Evropy startovat," uvedl klíčový hráč národního týmu.

13. května
- V Londýně absolvoval operaci, při níž mu lékaři zpevnili uvolněnou podkolenní šlachu; počítalo se s osmi až desetitýdenní rehabilitací.

18. září
- Kvůli bolestem operovaného místa musel přerušit svůj tréninkový program; optimističtější varianta se zářijovým návratem padla.

10. listopadu
- V Německu se podrobil další operaci a tamtéž začal s několikatýdenní rekonvalescencí.

8. prosince
- Wenger na klubových internetových stránkách informoval, že Rosický se k fotbalu vrátí nejdříve v březnu.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události