Hokej

Jágr má v NHL svého nástupce. Je jím David Krejčí

Útočník Bostonu si připsal premiérový hattrick v NHL a v kanadském bodování je druhý nejlepší z českých hráčů.

Český hokejista David Krejčí prožívá v Bostonu asi nejradostnější období své dosavadní kariéry. Dvaavadvacetiletý útočník je v zámořské hokejové lize teprve druhou sezónu.


Nikdo o něm prakticky nevěděl, jenže Krejčí letos vytřel všem zrak. Jeho bilance je přímo neuvěřitelná: 31 zápasů - 32 bodů (11 gólů a 21 asistencí). To znamená v průměru přes bod na zápas a celkově 21. místo v bodování NHL. Až za ním jsou hvězdy jako Ilja Kovalčuk, Aleš Hemský či Thomas Vanek. Mezi nahrávači mu dokonce patří šestnástá příčka.

VIDEO: Podívejte se na nejhezčí gól Davida Krejčího při jeho hattricku proti TorontuKrejčí: na první hattrick nikdy nezapomenu

"Zatím jsem spokojený a doufám, že mi to vydrží déle. Letos mám natrénováno, navíc celý tým je v pohodě a šlape," okomentoval pro tn.cz svůj letošní skvělý zápis do statistik kanadského bodování NHL.


Za oceánem žije od osmnácti let, ale až v posledních měsících dal o sobě výrazně vědět. Naposledy v domácím utkání proti Torontu. To se gólově prosadil hned třikrát. Zaznamenal svůj první hattrick v NHL a na led tak začaly létat čepice diváků.


 

"Ještě mi to nedochází, jedná se o moment, na který nikdy nezapomenu," popsal své třígólové vystoupení proti torontským Maple Leafs rodák ze Šternberka.

Na porovnání s Jágrem je hodně brzo

Do Ameriky přišel také jako Jaromír Jágr z Kladna a právě k bývalé hvězdě Pittsburghu, Washingtonu a New Yorku Rangers ho teď  zámořská média i přirovnávají. Centr Medvědů se tomu ale brání. Chce být vždycky jen David Krejčí.


"Je to příjemné, Jaromír Jágr byl můj vzor, ale na tohle porovnání je hodně brzy. Každopádně Jágr je jen jeden a jiný už v NHL nebude," dodal na závěr Krejčí.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události