Hokej

Hnilička končí v Liberci. Skolil ho únavový syndrom

Bývalý reprezentační gólman se na led minimálně do konce sezony nedostane.

Hokejový brankář Milan Hnilička opouští kádr Bílých Tygrů z Liberce kvůli problémům s únavovým syndromem. Odchod zkušeného gólmana z kabiny potvrdil v sobotu liberecký kouč Filip Pešán, který se bez zkušeného gólmana musí obejít minimálně do konce sezony.

Poslechněte si rozhovor s Milanem Hniličkou:


Trenér Pešán: Uvidíme, co bude dál

"Milan u nás ze zdravotních důvodů do konce sezony končí. Oficiálně tak zní stanovisko klubu. Co bude dál, uvidíme," řekl mladý liberecký kouč, kterého zpráva také překvapila. "O jeho zdravotních problémech z minulé sezony a začátku té letošní jsem věděl. Myslel jsem ale, že už se definitivně vyléčil," prozradil Pešán.


Hnilička podle všeho trpí již delší dobu syndromem chronické únavy, u kterého se nedá odhadnout, jak dlouho bude působit. Může se jednat o několik měsíců, ale třeba i rok či ještě delší období.

"Dohodl jsem se s Libercem, že se musím stoprocentně vyléčit. Nevím, jestli pro mě skončila sezona, každopádně nějakou dobu budu mimo," uvedl Hnilička, který má se Severočechy smlouvu ještě na příští sezonu.

Hnilička: Nebylo by fér, aby mi teď platili

"Mám za to, že smlouva je přerušená. V tomhle stavu mě nemohou využívat, a protože mám poměrně vysokou smlouvu, nebylo by fér, aby za mě platili, když nejsem schopný chytat," pokračoval s tím, že zatím neřešil, co bude s jeho případným dalším pokračováním angažmá v Liberci a budoucností vůbec.


Po Hniličkově odchodu se tak jasnou jedničkou v libereckém týmu stal šestadvacetiletý Michal Fikrt. "Dvojkou uděláme jednoho z gólmanů na naší farmě v Benátkách. Mezi Michalem Nedvídkem a Jiřím Stejskalem se rozhodnu až podle jejich aktuální formy," dodal Pešán.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události