Sport

Super-G vyhrála Gutová. Záhrobská bez bodu

Super-G vyhrála Gutová. Záhrobská bez bodu

Mladičká švýcarská závodnice se z triumfu ve SP radovala poprvé v kariéře.

Sedmnáctiletá Švýcarka Lara Gutová vyhrála superobří slalom Světového poháru sjezdařek ve švýcarském Svatém Mořici před svou krajankou Fabienne Suterovou a Nadiou Fanchiniovou z Itálie. Šárka Záhrobská obsadila 41. místo.

Pärsonová si pohoršila

Gutová, jíž k triumfu dopomohlo startovní čísto jedna, vyhrála závod Světového poháru poprvé v kariéře a je jednou z nejmladších vítězek v pohárové historii.  "Vítězství zrovna tady je překrásné, zvlášť kvůli tomu, že ho viděla na vlastní oči moje rodina," uvedla Gutová, jež se dnes stala nejmladší vítězkou v superobřím slalomu SP v historii. "Zažila jsem nový pocit, byla jsem v cíli hodně nervózní. Normálně jsem v klidu, teď jsem ale musela čekat, jak zajedou ostatní," dodala juniorka, jež na sebe upozornila už v minulé sezoně. Právě doma ve Svatém Mořici skončila letos v únoru třetí ve sjezdu, přičemž těsně před koncem upadla a do cíle doklouzala.


Dobrou formu prokázala také vítězka předchozího super-G Italka Fanchiniová. Švédka Anja Pärsonová, která ve Svatém Mořici triumfovala v páteční superkombinaci, dojela čtvrtá.


Ve Svatém Mořici se jelo za sněžení a snížené viditelnosti na zkrácené trati, které některé agentury dokonce označily za neregulérní. Z prvních třiceti startujících nedojelo do cíle hned devět včetně vedoucí ženy SP Lindsey Vonnové z USA, Němky Marie Rieschové či Kanaďanky Emily Brydonové, jež zajela druhý nejrychlejší čas v pátečním super-G v rámci superkombinace.


Gutová byla dosud ve Světovém poháru nejlépe třetí, podařilo se jí to v minulé sezoně právě ve Svatém Mořici ve sjezdu. V této sezoně dojela pátá v páteční superkombinaci a v obřím slalomu v Söldenu a šestá v obřím slalomu v La Molině.

Svatý Mořic (Švýc.) - superobří slalom:

1. Gutová (Švýc.) 57,38, 2. Suterová (Švýc.) 58,01, 3. Fanchiniová (It.) 58,25, 4. Pärsonová (Švéd.) 58,39, 5. Hospová (Rak.) 58,43, 6. Dettlingová (Švýc.) 58,44, 7. Aufdenblattenová (Švýc.) 58,45, 8. Janyková (Kan.) 58,47, 9. Götschlová (Rak.) 58,57, 10. Mazeová (Slovin.) 58,59,.....41. ZÁHROBSKÁ (ČR) 59,97.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události