Fotbal

Lampard: Owena nepotřebujeme

Záložník Chelsea se vyjádřil k možnému přestupu hvězdného útočníka. Ve stejný den trenér Blues Scolari popřel, že obránce Alex je na odchodu.

Frank Lampard, kterého učil střílet i Luděk Mikloško, je přesvědčen, že jeho tým nepotřebuje v lednu získat zkušeného útočníka Michaela Owena. Jeden z nejpracovitějších hráčů Chelsea to řekl v rozhovoru pro sobotní vydání britského deníku The Sun.

Kam zamíří Owen?

Owenovi skončí v létě v Newcastlu smlouva a nabídku na její prodloužení zatím nepodepsal. Proto je spojován s většinou klubů Premier League a lednový odchod bývalé hvězdy Liverpoolu a Realu Madrid jinam je docela pravděpodobný. K nejvážnějším zájemcům se řadí Everton či Manchester City, ale v Chelsea by agilní Owen také určitě zvýšil konkurenci.

Přestože je Lampard o Owenových kvalitách naprosto přesvědčený, věří, že Chelsea a její kouč Luiz Felipe Scolari má na hrotu útoku dostatek hráčů. "Je to především věc trenéra,“ nechává si přesto Lampard otevřená zadní vrátka. "Když je Michael zdravý, je to skvělý fotbalista a bude pro každého posilou. Ale my máme Nicolase Anelku a Didiera Drogbu. Myslím, že dalšího útočníka nepotřebujeme,“ dodal.

Scolari: V zimě nebudeme nakupovat ani prodávat

V souvislosti se spekulacemi o přichodu Owena se Luiz Felipe Scolari, trenér anglického fotbalového klubu Chelsea, vyjádřil k domnělému odchodu obránce Alexe. Informaci v sobotu přinesl server SkySports, ale portugalský stratég jí dementoval.


"Věřím svým hráčům a když za mnou přijdou a řeknou mi: 'Nikomu jsem rozhovor neposkytoval', stačí mi to. Pokud s nikým nemluvili a noviny stejně něco napíšou, věřím svým svěřencům," prohlásil Scolari a dodal: "Alex je tu šťastný. V pátek přišel a řekl mi, že se o tom s nikým nebavil. Klub respektuje nás a my zase vedení, protože tu máme smlouvy. Ředitel Kenyon několikrát říkal, že v zimě nebudeme prodávat ani nakupovat, tím to pro mě končí," dodal.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události