Fotbal

Beckham: Nechci převrátit Milán vzhůru nohama

Anglický fotbalista David Beckham dnes přiletěl soukromým letadlem premiéra a šéfa klubu AC Milán Silvia Berlusconiho do Itálie a večer byl oficiálně přivítán na tiskové konferenci.

Tam dostal svůj nový dres s číslem 32, který bude oblékat po dobu dvouměsíčního hostování. "Neměl jsem žádné vysněné číslo. Důvod, proč moje volba padla právě na "dvaatřicítku" je ten, že mi ji nabídli jako první," poznamenal lakonicky anglický reprezentant, který dal naplno průchod emocím, když se rozvykládal o svém novém klubu.


"Právě jsem se zamiloval do Milána. Budu zde tvrdě pracovat, ale taky se radovat se svými novými spoluhráči," prohlásila před novináři třiatřicetiletá hvězda. "Miluju italský fotbal, jeho vášeň a organizaci," dodal Beckham, jehož z první řady sledovala vedle dychtivých fotoreportérů také osoba, která tvoří druhou část hvězdného páru, manželka Victoria.

Hvězda, která chce zůstat v pozadí

Rozruch, který by ohrozil fungování mužstva, je tou poslední věcí, kterou by si Beckham přál. "Rozhodně nechci, abych svým příchodem nějakým způsobem narušil rovnováhu v mužstvu. Nejsem tu od toho, aby se všechno obrátilo vzhůru nohama, ale proto, abych týmu pomohl," řekl Angličan, jehož hvězdná aura daleko přesahuje hranici sportu.

Kdy Beckham poprvé nastoupí?

Beckham už se v průběhu dne úspěšně podrobil zdravotní prohlídce. V Miláně zůstane až do neděle, kdy bude na San Siru fandit svým novým spoluhráčům proti Udinese. Poté opustí Itálii a vrátí se znovu 29. prosince, kdy se zapojí do tréninku. Svůj debut v dresu "Rossoneri" by mohl absolvovat už 11. ledna proti AS Řím. "Vždy je těžké začínat, zvlášť pokud jde o tak velký klub," řekl anglický fotbalový reprezentant, který se však nového angažmá nebojí. "V tuto chvíli jsem v lepší formě, než jsem očekával. Doufám, že budu tvrdě trénovat s mými novými týmový kolegy," řekl Beckham.


Podle prohlášení šéfa klubu Adriana Gallianiho by chtěli anglického reprezentanta přivítat také po další sezoně zámořské MLS. "Věříme, že tu Beckham zanechá nesmazatelnou stopu. Příští rok si spolupráci můžeme zopakovat a možná i na delší dobu," prohlásil v televizním rozhovoru Galliani.


Beckham bude v AC Milán hostovat od ledna do března, aby se během přestávky MLS, kde má smlouvu v týmu Los Angeles Galaxy, udržel ve formě pro potřeby národního týmu. Spekulovalo se o tom, že by v Itálii vydržel déle, ale podle slov Gallianiho bude jeho posledním zápasem duel proti Bergamu 8. března.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události