Fotbal

Manchester triumfoval v MS klubů

I když borci z Old Traffordu hráli skoro polovinu zápasu v 10 lidech, přesto porazili ekvádorské Quito.

Manchester United zdolal ekvádorský celek Liga de Quito 1:0 zásluhou přesné trefy Waynea Rooneyho ze 73. minuty a poprvé v historii se raduje z triumfu. Letos tak získali již třetí trofej, když k vítězství v anglické lize a Lize mistrů přidali triumf v MS klubů.První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl

Fotbalisté anglického šampiona měli v prvním poločase mírnou převahu, přesto se diváci branky nedočkali. Na hřišti totiž dominovaly přesné a důsledné obrany, které útočníci nedokázali překonat. Nejblíže vedoucímu gólu byl krátce před poločasem po přiťuknutí Carlose Téveze útočník United Wayne Rooney, ale z nadějné pozice zamířil vedle.

Vidič oslabil Manchester

Krátce po změně stran oslabil anglický celek stoper Nemanja Vidič, který za svůj skluz zezadu na útočníka LDU Quito Alejandra Mansa uviděl červenou kartu. Zápas byl i přesto, že Manchester hrál v deseti, velmi vyrovnaný a první branku utkání dokonce vsítil oslabený anglický celek. V 73. minutě prostrčil Cristiano Ronaldo míč na Rooneyho, který střelou na vzdálenější tyč překonal brankáře Cevallose.

United si výhru v závěru utkání pohlídali i díky několika pohotovým zákrokům brankáře Van der Sara proti střelám ekvádorských útočníků a po triumfu v anglické lize a Lize mistrů letos získali už třetí cennou trofej.

Rooney: Jsem šťastný, že moje branka rozhodla


"Byl to velmi těžký zápas, zvláště když jsme šli do deseti," zhodnotil duel autor jediné branky Wayne Rooney. "Jsem velmi šťastný, že zrovna moje branka rozhodla o tom, že jsme klubovými mistry světa. Můžeme na to být opravdu hrdí. Stejně tak i fanoušci, kteří jsou určitě rádi, že podporují nejlepší tým na světě," dodal s úsměvem.


Rooney se dočkal chvály i od trenéra Fergusona. "Odehrál vynikající zápas. Po vyloučení to pro nás bylo těžké, ale Wayne vstřelil neskutečný gól," uvedl skotský kouč, kterému však trochu pokazila radost Vidičova červená karta.

Manchester United - Liga de Quito 1:0 (0:0)

Branka: 73. Rooney. ČK: 49. Vidič (Manchester United).

V zápase o třetí místo vyhrála Ósaka

Fotbalisté Gamby Ósaka porazili na mistrovství světa klubů v japonské Jokohamě mexickou Pachuku 1:0 a obsadili konečné třetí místo. Jedinou branku utkání vstřelil v 29. minutě Jamazaki.

Gamba Ósaka - Pachuca (Mex.) 1:0 (1:0)

Branka: 29. Jamazaki.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události