Hokej

Crosby překonal Jágrův rekord v hlasování fanoušků

Fanoušci poslali pittsburghskému kapitánovi Sidneymu Crosbymu už přes milion nominačních hlasů do Utkání hvězd NHL.

V roce 2000 dostal Jaromír Jágr od fanoušků 1 020 736 hlasů. Crosby má teď na kontě 1 036 997 hlasů, a to do konce fanouškovské volby zbývá ještě celých třináct dnů. Už v tuto chvíli ale pro Crosbyho hlasovalo nejvíce fanoušků v historii. Jágra překoná zřejmě i další mladík z Pittsburghu Jevgenij Malkin, který zatím obdržel 930 778 hlasů.


Je to ale rekord, jehož ztráta Jaromíra Jágra nemusí nijak mrzet. Vlastně je až s podivem, že za těch devět let ještě nikdo nedostal víc hlasů než on. Vždyť se forma hlasování velmi zmodernizovala – fanoušci z celého světa mohou hlasovat prostřednictvím internetu. Kluby často dělají to, že přímo na stadiony umisťují počítače, aby z nich fanoušci během zápasu mohli hlasovat. To před devíti lety nebylo.


Souboj fanoušků Pittsburghu a Montrealu


Ve Východní konferenci se hlasování fanoušků proměnilo v pomyslný souboj příznivců Montrealu a Pittsburghu. Utkání hvězd se totiž bude hrát v lednu v Montrealu a fanoušci Canadieans měli sen o tom, že na led poprvé v historii vyjede zahajovací sestava složená výhradně ze zástupců domácího týmu. V jednu chvíli skutečně hlasování dominovala šestice hráčů Montrealu.


Jenže pak se do akce pustili i ti, kteří drží palce Pittsburghu, a snažili se rozbít "montrealský“ blok. Skutečně se to povedlo. Nejvíce hlasů mají v tuto chvíli právě Crosby a Malkin. Internetové předhánění Pittsburghu a Montrealu je tak absurdní, že na třetím místě v hlasování mezi obránci je Sergej Gončar, který letos neodehrál ani jeden zápas.


Současné hlasování pro Utkání hvězd na Východě:

Brankář: Fleury (Pittsburgh)
Obránci: Markov, Komisarek (oba Montreal)
Útočníci: Crosby, Malkin (oba Pittsburgh), Kovaljov (Montreal)

tn.cz / jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události