Sport

Na jizerské padesátce se představí Lukáš Pešek!

Na jizerské padesátce se představí Lukáš Pešek!
Zdroj: TN.cz

Zní to jako aprílová zpráva, ale motocyklista Lukáš Pešek opravdu vymění svůj stroj za běžky a hůlky.

Nejúspěšnější český motocyklový závodník současnosti Lukáš Pešek patří mezi známé osobnosti, které se postaví na start 42. Patria Direct Jizerské 50. Závodník z české stáje Auto Kelly CP, který v dosavadní kariéře vyhrál dva závody motocyklového mistrovství světa, si v běžecké stopě zpestří program fyzické přípravy na nadcházející sezonu. "K běžeckému lyžování mám kladný vztah - stejně jako téměř ke každému sportu. Proto jsem se rozhodl, že si zimní přípravu zpestřím a vyzkouším něco zcela nového," uvedl Pešek.

Letos s rekordní účastí

Lukáš Pešek patří k dalším osobnostem, které se do běžeckého víkendu v Bedřichově v Jizerských horách zapojí. Mezi přihlášenými závodníky už jsou například přední kardiochirurg Jan Pirk nebo také herec a architekt David Vávra.


Nejvýznamnější masový běžecký závod v České republice míří k novodobému rekordu v počtu účastníků. 30 dní před startem je přihlášeno o tři stovky běžců více ve srovnání s předchozím ročníkem.


Loni se počet účastníků zastavil na čísle 4 682. Letos pořadatelé, kterým chodí každý den více než 50 nových přihlášek, evidují již 3 506 registrovaných účastníků. Dá se předpokládat, že 42. Patria Direct Jizerská 50 v součtu závodníků ve všech závodech překoná magickou hranici pěti tisíc závodníků. U historického okamžiku bude například i legenda světového lyžování – osminásobný olympijský vítěz Björn Dählie z Norska.

Pešek tentokrát i s rukavicemi

"Když jsem byl poprvé na běžkách, zapomněl jsem si doma rukavice a pořádně jsem vymrznul. V Bedřichově si dám pozor, abych měl na startu opravdu všechno,“ směje se Lukáš Pešek.


Jizerská 50 se koná tradičně o druhém lednovém víkendu, tentokráte v termínu od 9. do 11. ledna 2009. Pořadatelé přijímají přihlášky prostřednictvím internetových stránek www.jiz50.cz nebo poštou do 31. 12. 2008,

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události