Sport

Bajc trénuje Jandu zadarmo, skokan na lyžích by mu to rád vrátil

VIDEO: Jakub Janda je na rozdíl od trápení z posledních dvou let opět ve velké pohodě díky obnovené spolupráci s trenérem Vasjou Bajcem.

Skokan na lyžích Jakub Janda odjíždí na prestižní Turné čtyř můstků bez velkých ambicí, ale v pohodě.

"Na jaře jsem byl naštvaný, už jsem si dokonce sehnal práci a chtěl se vším praštit," řekl Janda před odjezdem na ostře sledovaný čtyřdílný seriál na tiskové konferenci v Praze. Prý už byl rozhodnutý, že se stane obchodním zástupcem a bude prodávat pračky, což dělal už krátce po maturitě.

Záchranná brzda - Vasja Bajc

"Pak mě ale podržela Dukla, nabídla mi, že mě bude ještě platit. Skutečný obrat k lepšímu potom přišel s Vasjou," popisoval Janda letošní cestu zpět ke svéráznému slovinskému trenérovi. Nejblíže konci kariéry prý byl v létě, kdy s Bajcem poprvé znovu trénoval.


"Řekli jsme si, že když to nepůjde, vykašleme se na to. Jenže místo toho mě to začalo děsně bavit a domů jsem jel celý nadšený," uvedl Janda, který teď má ovšem o starost víc. "Dělá pro mě zadarmo, jen za nějaké procento z prémií. Tak by to chtělo ještě skákat do první desítky, abych mu to mohl vrátit," usmál se skokan.

Poslední Turné čtyř můstků?

Na Turné tentokrát odcestuje bez velkých ambicí. "Letos tam jedu skoro s ničím. Posledních pár let se ode mne hodně čekalo a přestalo to vycházet," vysvětlil Janda, který pojede už na jedenácté Turné. "Může být poslední, stejně tak jich ale ještě můžu absolvovat pět," podotkl a musel čelit dotazu, jestli bude atakovat rekord Jaroslava Sakaly, který Česko reprezentoval ještě v pětatřiceti.


Na začátku nového roku už bude pomalu spřádat plány na únorové Mistrovství světa v Liberci. Ještě před třemi lety mělo být vrcholem jeho kariéry, dva roky poté se ho málem vzdal docela. Teď už ho o něj může připravit jenom počasí. "I kdyby tam ten sníh měli vozit z Alp, tak se musí závodit," dodal na závěr Janda.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události