Fotbal

Necid úspěšně absolvoval v Moskvě lékařskou prohlídku

Talentovaný útočník splnil i poslední náležitost svého přestupu ze Slavie do CSKA Moskva.

Český fotbalista Tomáš Necid absolvoval v Moskvě poslední zdravotní prohlídku a nic už nebrání tomu, aby v polovině ledna nastoupil do přípravy s jeho novým týmem CSKA Moskva.


Ruský klub koupil Necida od Slavie Praha sice už v srpnu, ale podzim strávil nadějný útočník ještě ve svém mateřském klubu. Na novou sezonu už si ho ale vedení CSKA vyžádalo. O prodloužení hostování ve Slavii nechtělo ani slyšet, takže Necid nebude na jaře bojovat o korunu pro krále ligových střelců Gambrinus ligy. Na podzim skóroval jedenáctkrát a v součastnosti tabulku kanonýrů vede.


Do Prahy se ještě vrátil na dovolenou

"Prohlídka definitivně ukončila sérii náležitostí, které byly nutné k Tomášově přestupu. Dnes se vrací do Prahy, kde si může začít užívat dovolené. Bude čekat na zprávy z Moskvy, kdy začne příprava," uvedl hráčův agent David Nehoda.


Podle něj si devatenáctiletý útočník zatím nehledal v ruské metropoli trvalé bydlení. "Celou zimu tráví ruské kluby na soustředění v zahraničí, takže na to bude čas až těsně před startem soutěže," dodal Nehoda.


Necid se v červenci stal nejlepším střelcem mistrovství Evropy do 19 let, v listopadu vstřelil při svém debutu v národním týmu gól do sítě San Marina. CSKA za něj údajně zaplatil více než 100 milionů korun, fotbalista se v novém působišti upsal na pět let. Českou ligu opouští s bilancí 45 zápasů a 18 branek.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události