Fotbal

"Čeho se bojíš?! Máš strach?" vyhrožoval Scolari sudímu

Trenér Chelsea Luiz Felipe Scolari byl během zápasu proti Evertonu hodně rozčilený na rozhodčího, proto raději nešel na tiskovou konferenci

Po remíze 0:0 se Scolari držel známého pořekadla "mluviti stříbro, mlčeti zlato". Zřejmě si uvědomoval, že kdyby si pustil pusu na špacír, dostal by se do konfliktu s regulemi soutěže a ze strany Premier League by přišel tvrdý trest.


Ovšem bezprostředně po zápase emoce nikterak neskrýval. "Čeho se bojíš?! Máš snad strach?!" křičel kouč podle reportéra televizní stanice Setanta na rozhodčího. Podle brazilského kouče se sudí nechal ovlivnit reakcí 35 000 fanoušků v Goodison Parku na Terryho zákrok.


"Rozhodčí to má těžké. Musí se rozhodnout ve zlomku vteřiny a navíc na něj křičí celý stadion. Rozhodnutí sudího ale musíme akceptovat," citovala agentura AP brankáře Chelsea Petra Čecha.

Šnůra se přetrhla, rekord nepadl

Tým okolo českého brankáře Petra Čecha v pondělí promarnil šanci vylepšit rekord v počtu vítězných zápasů na půdě soupeře a vyhoupnout se do čela Premier League, když v Goodison Parku nevyzrál na obranu domácího celku. "Blues" navíc odehráli velkou část zápasu bez vyloučeného Johna Terryho.

Scolari se hněval, nelíbilo se mu vyloučení ani další výroky

Trenéra Scolariho rozčílila červená karta pro reprezentanta a kapitána Chelsea Johna Terryho. Ten byl vyloučen za ostrý skluz na Osmana. "Hned mě napadlo, že ten zákrok byl zbytečný a hodně na hraně," zastal se sudího trenér Evertonu David Moyes, přestože jeho týmu nebyl v závěru uznán možný vítězný gól kvůli těsnému ofsajdu. "Ptáte se, jestli rozhodčí náš gól neuznal správně? Ano, udělal správně," dodal.

John Terry je tvrdý chlapík, který umí rány přijímat i rozdávat. Podívejte se, jak ošklivě byl zasažen v utkání s Arsenalem.


Pravidla Premier League přísně zakazují jakkoliv komentovat výkony sudích, a proto se Scolari nedostavil na tiskovou konferenci a ze strany Chelsea přišlo pouze prohlášení. "Nikdo z trenérů se tiskové konference nezúčastní. Mají totiž výhrady k výrokům rozhodčího, a tak by se mohli dostat do potíží."


Pokud se "Blues" proti červené kartě pro Terryho neodvolají, dostane obránce automatický trest na tři utkání. Přišel by tak o duely Premier League proti West Bromwichi Albion a Fulhamu a zápas třetího kola FA Cupu se Southendem United.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události