Fotbal

Baroš: Chci hrát a získávat trofeje

Baroš: Chci hrát a získávat trofeje

Český útočník ve službách Galatasaray Istanbul Milan Baroš hovoří o svých tajných přáních a snech.

V novém působišti reprezentační útočník ožil a jeho fantastická střelecká bilance dává pevnou půdu pod nohama všem odborníkům a fanouškům, kteří ho okamžitě začali srovnávat s legendou tureckého fotbalu Hakanem Sükürem.

Podívejte se na krásný gól, který vstřelil o víkendu Besiktasi. Kromě něj přidal ještě další dvě trefy z penalt. V turecké lize tak zaznamenal již svůj druhý hattrick.Baroš se tomuto srovnání brání

"Nerad bych byl s Hakanem Sükürem srovnáván, protože to je opravdu velký hráč. Je to legenda tureckého fotbalu. Já jsem jiný člověk, jsem Milan Baroš. Jeho rekord je neuvěřitelný,“ uvedl na svých internetových stránkách český rodák v souvislosti s bývalým fotbalistou, který v turecké lize nastřílel 249 branek.


Podle svých slov chce Baroš hlavně hrát a dopřávat fanouškům radost z vítězství. "Mně postačí pravidelně nastupovat a pomoci Galatasarayi získat trofeje. Je samozřejmě krásné dávat góly a jako útočník si to moc přeji. Kewell, Nonda, Ümit, Lincoln, ti všichni se také mohou stát králi střelců. Na konci soutěže není tak důležité, kdo byl nejlepším kanonýrem, ale kdo pozvedne pohár,“ dodal Baroš.

Průměr gól na zápas je úchvatný

Sedmadvacetiletý Baroš podepsal v Turecku smlouvu v srpnu letošního roku a během čtrnácti utkání nastřílel čtrnáct branek. Fanoušky týmu si rychle získal nejen góly, ale i svou zarputilostí. Při fotbalových utkáních drží diváci transparenty s jeho jménem a vášnivě skandují. "Je to báječný pocit, protože právě pro fanoušky se fotbal hraje. Obzvláště fandové na stadionu Ali Sami Yen jsou fantastičtí. Pro mě je důležité slyšet oslavy po utkání, protože to nejkrásnější je kombinace vítězství a radosti fanoušků,“ říká fotbalista.

V Istanbulu je spokojen on i jeho přítelkyně

S přestupem do Galatasaraye a stěhováním do Turecka čekala českého reprezentanta velká životní změna. Sám ale říká, že se v Istanbulu od začátku cítil opravdu dobře. "S přítelkyní jsme si rychle našli dům, a tak jsem se mohl hned začít soustředit na fotbal. Měli jsme důležité zápasy a to všechno v rytmu středa-sobota. Proto je obzvláště nutné se cítit v pohodě. Moje osobní pocity jsou tady super. Istanbul je hezké město, je tady také spousta krásných restaurací a kaváren. Mé přítelkyni se tu také líbí,“ uvedl.

Není důvod Galatasaray opouštět

Nejlepší střelec Eura 2004 má smlouvu na tři roky a v klubu chce zůstat co nejdéle. Galatasaray v letošní sezoně nepostoupil do základní skupiny Ligy mistrů, ale chce co nejdál dojít alespoň v Poháru UEFA. "V Lize mistrů byl naším cílem postup ze skupiny a teď samozřejmě chceme dojít co nejdál v Poháru UEFA. Bylo by báječné, kdybychom hráli finále na stadionu Fenerbahce, ale měli bychom myslet krůček za krůčkem,“ míní odchovanec Baníku Ostrava.

Důležitý je týmový duch

V turecké nejvyšší soutěži patří týmu německého kouče Michaela Skibbeho třetí příčka a Galatasaray se rozhodně bude prát o titul. Kvalita turecké superligy je podle Baroše hodně vysoká. "My máme opravdu velmi dobrý tým. A nejde jen o Kewella, Lincolna, Ardu nebo mě. Je tady Shabani, Ümit, v obraně jsou tu Servet a Ayhan. Musíme pořád myslet jako tým, jinak nemůžeme dosáhnout úspěchu,“ dodal Baroš.

Vizitka

Vigantický rodák začal s velkým fotbalem před deseti lety v ostravském Baníku, odkud v roce 2002 přestoupil do Liverpoolu. V anglické Premier League oblékal i dres Aston Villy či Portsmouthu. V české reprezentaci odehrál Baroš 68 utkání a vstřelil 32 branek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události