Sport

Čínský basketbalista New Jersey je podezřelý, že se "omladil"

Čínský basketbalista New Jersey je podezřelý, že se "omladil"
Zdroj: oficiální zdroj

Nejen olympijské gymnastky z Číny manipulují se svým biologickým věkem.

Basketbalista New Jersey I Ťian-lian je dalším čínským sportovcem podezřelým z toho, že zfalšoval datum narození. Podle čínské verze magazínu Sports Illustrated se šestý hráč loňského draftu narodil v roce 1984, 213 centimetrů vysoký basketbalista tvrdí, že je o tři roky mladší.

V Číně odhalili 26 "omlazených" basketbalistů

"Je mi jednadvacet. Tohle je stará historka, někdo o mně potřeboval něco napsat," řekl I Ťian-lian listu The New York Post. Do NBA ho před rokem jako dvacetiletého talentovaného mladíka draftovalo Milwaukee, odkud byl v létě vyměněn do New Jersey. Vedení Nets nechávají spekulace o hráčově věku v klidu.


"Zatím toho příliš nenahrál. Na jeho těle je to znát. Je talentovaný, ale pořád vyspívá. Jestli je mu 21 nebo 22, stále je hodně mladý," řekl generální manažer klubu Kiki Vandeweghe.


Úřady v Číně začátkem prosince odhalily případy 26 basketbalistů v tamní lize, kteří si podle všeho změnili věk. O svém zjištění informovaly mezinárodní federaci FIBA, která může dodatečně změnit výsledky čínských výběrů v mládežnických soutěžích, pokud v nich některý z provinilců nastoupil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události