NHL: Hvězdné představení Vokouna a Frolíka

Zdroj: oficiální zdroj

Florida – Nashville 3:0, v hlavní roli útočník Michael Frolík a gólman Tomáš Vokoun.

Oba čeští hráči režírovali vítězství svého týmu a po zásluze si odnesli ocenění první a druhé hvězdy zápasu. Frolík vstřelil dvě branky, Vokoun své spoluhráče podržel skvělým výkonem v brance a podruhé za sebou udržel čisté konto.

Frolík otevřel a pak i zavřel gólový učet zápasu

Český útočník otevřel gólový účet utkání s Nashvillem ve 34. minutě, kdy poslal Panthers do jednobrankového vedení. Druhou branku domácího celku přidal v 56. minutě Stillman. Na konečných 3:0 upravil v poslední minutě po asistenci Kamila Krepse znovu Michael Frolík, když napálil puk přes celé hřiště do prázdné soupeřovy branky. Brankář Tomáš Vokoun si připsal 27 úspěšných zákroků a za svá záda nepustil ani jednu střelu z hokejek hráčů Nashvillu.

Vokoun se cítil skvěle a trenér mu vysekl poklonu

"Nashville byl snad jediným týmem, proti kterému jsem dosud nedokázal vyhrát," řekl Vokoun po utkání. "Mám z vítězství krásný pocit, zvlášť, když se jedná o klub, kde jsem působil," připomněl Vokoun své angažmá v týmu Predátorů. "Pro nás je to velké vítězství a hodně důležité dva body," dodal.

Českému brankáři vysekl poklonu i trenér Nashvillu Barry Trotz. "Vokoun odvádí ve Floridě velice dobrou práci, proti Nashvillu působil hodně dominantně," uvedl. Vokoun nastoupil v této sezoně v jednadvaceti duelech, ve kterých má průměr 2,58 branky na zápas s 92,1% úspěšností zákroků.

Góly Krejčího, Fleischmanna, Hejduka a Plíhala pomohly k vítězství

Skvělou formu z posledních zápasů potvrdil český forvard Bostonu David Krejčí, který v utkání s New Jersey vstřelil jednu branku a pojistil vítězství Bruins v poměru 2:0. Dařilo se i Tomášovi Fleischmannovi, který jednou brankou přispěl Washingtonu k vítězství na ledě New York Rangers. Domácím Jezdcům nepomohla ani jedna branka obránce Michala Rozsívala.

Jednou brankou se prezentoval i útočník Colorada Milan Hejduk, který tak pomohl Avalanche k vítězství 5:4 po prodloužení nad Phoenixem. Rozhodující branku vstřelil v 62. minutě Clark. San Jose o svém vítězství na Vancouverem rozhodlo již v prvních osmi minutách, kdy se postupně trefili Blake, Marleau a Setoguchi. Čtvrtou branku přidal v úvodu druhé části Joe Thornton, krátce po něm poté upravil na konečných 5:0 český forvard Tomáš Plíhal.

Židlický a Kaberle asistovali

Bod za asistenci si připsal i zadák Minnesoty Marek Židlický, který asistoval u druhé branky svého celku, kterou vstřelil Marián Gáborík. Minnesota nakonec porazila Carolinu 3:2. Jednou asistencí se blýskl i Tomáš Kaberle, jeho Toronto však na svém ledě utrpělo debakl 2:8 od Dallasu. V dresu Stars se hattrickem blýskl útočník James Neal.

Výsledky NHL:

New Jersey - Boston 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 41. Lucic, 60. KREJČÍ. Vyloučení: 5:4: Bez využití. Střely na branku: 25:24. Hvězdy utkání: 1. Thomas, 2. Lucic (oba Bos.), 3. Clemmensen (NJD).

NY Islanders - Atlanta 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Hilbert, 41. Bergenheim - 27. a 48. Little, 9. Schneider, 60. Armstrong. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Hvězdy utkání: 1. Little, 2. Vjačeslav Kozlov (oba Atl.), 3. BergenhNeim (NYI).

NY Rangers - Washington 4:5 po prodl. (3:0, 1:1, 0:3 - 0:1)
Branky: 12. a 25. Callahan, 4. Näslund, 12. ROZSÍVAL - 33. a 53. Ovečkin, 42. FLEISCHMANN, 48. Viktor Kozlov, 61. Morrisonn. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 28:36. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Morrisonn (oba Was.), 3. Callahan (NYR).

Philadelphia - Ottawa 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Branky: 7. Carle, 19. Lupul, 27. Carter, 28. Nodl, 55. Gagne, 60. Richards - 23. a 48. Heatley, 6. Foligno, 51. Phillips. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:21. Hvězdy utkání: 1. Hartnell (Phil.), 2. Heatley (Ott.), 3. Carter (Phil.).

Columbus - Los Angeles 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Ivanans, 12. O´Sullivan, 58. Harrold. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 23:42. Hvězdy utkání: 1. Quick (LAK), 2. Mason (CBJ), 3. O´Sullivan (LAK).

Pittsburgh - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 26. Pettinger, 52. Szczechura. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 15:29. Hvězdy utkání: 1. Szczechura, 2. Pettinger, 3. Recchi (všichni TbL).

Florida - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 34. a 60. FROLÍK (na druhou KREPS), 56. Stillman. Brankář VOKOUN (Flor.) odchytal celé utkání a kryl všech 27 střel. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Střely na branku: 43:27. Hvězdy utkání: 1. VOKOUN, 2. FROLÍK (oba Flor.), 3. Rinne (Nas.).

Minnesota - Carolina 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky: 25. Clutterbuck, 29. Gáborík (ŽIDLICKÝ), 39. Veilleux - 19. Brind´Amour, 22. Whitney. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 23:37. Hvězdy utkání: 1. M. Koivu, 2. Gáborík, 3. Bäckstrom (všichni Min.)

Detroit - St. Louis 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 6. a 36. Dacjuk, 11. Lidström, 34. Holmström - 42. Berglund. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:34. Hvězdy utkání: 1. Dacjuk, 2. Holmström, 3. Lilja (všichni Det.)

Toronto - Dallas 2:8 (0:4, 1:3, 1:1)
Branky: 36. Blake (T. KABERLE), 50. Grabovskij - 4., 32. a 59. Neal, 9. Ott, 11. Brunnström, 15. Richards, 24. Barch, 31. Ribeiro. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 22:37. Hvězdy utkání: 1. Neal, 2. Robidas, 3. Daley (všichni Dal.).

Colorado - Phoenix 5:4 po prodl. (1:1, 1:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 12. Stastny, 28. HEJDUK, 53. Liles, 54. Smyth, 62. Clark - 36. 40. Doan, 5. J Lindström, 47. Jokinen. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 48:23. Hvězdy utkání: 1. Smyth (Col.), 2. Doan (Phx.), 3. Clark (Col.).

Calgary - Anaheim 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
Branky: 31. Moss, 44. Sutter, 52. Giordano, 55. Cammalleri - 38. a 57. Morrison, 44. Getzlaf. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:33. Hvězdy utkání: 1. Giordano (Cal.), 2. Morrison (Ana.), 3. Sutter (Cal.).

San Jose - Vancouver 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Blake, 6. Marleau, 8. Setoguchi, 21. Thornton, 21. PLÍHAL. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:33. Hvězdy utkání: 1. Marleau, 2. Nabokov, 3. Boyle (všichni SJS).

jpz, TN.cz

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.