Sport

Americký fotbalista zkouloval fanoušky. Bude platit

Hráč amerického fotbalu Shaun Ellis musí zaplatit pokutu 10.000 dolarů (asi 190.000 korun) za to, že hodil sněhovou kouli do hlediště.

Celá situace se stala při zápase NFL mezi týmy New York Jets a Seattle. Pro fanoušky Seattlu je sníh něco jako obrovský vánoční dárek, kterého se jim dostane jen jednou za čas. A když se jim poštěstilo zrovna v hledišti stadionu, využili situace a začali koulovat hráče soupeře. Jenže Shaun Ellis se rozhodl odpovědět stejnou mincí. Sebral velký kus sněhu a u ochozů ho hodil mezi diváky. Celá situace byla hodně srandovní a pobavila všechny diváky.

Kontakt s diváky je zakázán

Jenže podle pravidel soutěže je kontakt s diváky s možnými následky zranění či nepokojů v hledišti zakázán. "Hráči jsou před sezonou informováni o tom, že nesmějí být v jakékoli konfrontaci s diváky a podobné věci musejí přenechat bezpečnostním složkám," prohlásil mluvčí NFL. Jelikož se koulovačka dá s klidným svědomím označit za konfrontaci, musí nyní Ellis sáhnou do kapsy pro nějakou tu "babku".

Video chtěli vidět všichni

Amerika prahne po takovýchto „skandálcích“ a není divu, že nadšenci, kteří celou situaci zachytili na video, se ihned chtěli podělit s celým světem. Na webovou stránku youtube.com bylo během několika hodin po zápase umístěno 53 videí s onou koulovačkou a shlédlo ji téměř půl milionu lidí.

Hříšník to bere s nadhledem

"Byla to jen taková sranda," řekl hráč agentuře AP. "Prostě takové malé sněhové bitevní pole, co k tomu říct. Myslím si, že diváci se skvěle bavili. My prohráli, jejich tým vyhrál, takže tohle bylo jen takové zpestření,“ dodal. New York v Seattlu prohrál 3:13 a šance na play off je minimální.


Ellis se tedy provinil hozením koule mezi diváky, v poslední době to ale není jediný jeho prohřešek. Nedávno byl zadržen za rychlou jízdu a také za držení marihuany. Kvůli tomu čelí možnému pozastavení profesionální činnosti. Policie celou situaci ještě vyšetřuje a vedení ligy čeká, jaké budou závěry. "Co se stalo, stalo se. Já chci hrát dál fotbal, to je pro mě důležité,“ řekl a na závěr ještě dodal jednu větu. "Vždyť jsme všichni přece jen lidi.“

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události