Sport

Jágr na Štědrý den pracoval, fotbalista Fenin se dopoval kaloriemi

Jágr na Štědrý den pracoval, fotbalista Fenin se dopoval kaloriemi
Zdroj: TN.cz

Česká hokejová superstar Jaromír Jágr hrál poprvé v životě soutěžní zápas na Štědrý den. Tou dobou se už jeho fotbalový kolega Martin Fenin cpal oblíbeným cukrovím.

Kladenský rodák Jaromír Jágr je jednou z největších hvězd Kontinentální hokejové ligy. Po odchodu z NHL zažil ostřílený mazák v Rusku přeci jen jednu životní premiéru – zápas na Štědrý den. A vzpomínat na něj určitě v dobrém nebude. Útočným nájezdům Omsku se totiž do cesty bezchybně postavil Jágrův krajan a brankář Rigy Martin Prusek. Avangard Omsk prohrál na ledě soupeře 0:2.

Jágr: Sváteční atmosféru jsem cítil

"Na Štědrý večer jsme pomohli v Rize udělat sváteční atmosféru. Domácí působili od začátku hodně sebevědomě a my jsme nakonec nedali ani gól. Šance jsme měli, hlavně v první třetině. Ať jsme ale dělali cokoliv, vždycky se puku postavil do cesty Martin Prusek," kroutil hlavou Jágr a zároveň složil poklonu svému krajanovi: "Jeho výkon byl velkolepý.“


Myšlenkami byli sice někteří hokejisté již u štědrovečerní večeře, než ale rozdali dárky blízkým, museli rozdat ještě přesné přihrávky a tvrdé bodyčeky na ledě. "Musím přiznat, že jsem tu sváteční atmosféru cítil,“ přiznal Jágr. Nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL alespoň příjemně překvapil zájem diváků o zápas ve sváteční den. "Hlavní bylo, že se zaplnily tribuny. Přesně tohle mám rád. Riga je v tomhle směru, aspoň jak jsem to viděl, na tom dobře," citoval Jágra kanál Sport.

Favority Fenina jsou salát a cukroví

Zatímco se Jágr pokoušel marně dobýt Pruskovu branku, v teple teplického domova již uspokojoval chuťové buňky mladý fotbalový reprezentant Martin Fenin. "Nejvíc se vždycky těším na bramborový salát a na cukroví, kterým nikdy nepohrdnu," prozradil útočník německého Frankfurtu.


Fenin se rozhodl pro strávení vánočních svátků v rodinném kruhu na severu Čech na úkor exotické dovolené. "Jsem rád, že jsem zase na dva týdny doma v Teplicích. Na Vánoce jsem si ale nic speciálního neplánoval, chtěl bych je prožít podobně, jako každý rok. Chci vidět kamarády a užít si rodinu, takže jsem ani neplánoval žádnou exotickou dovolenou. Musím obejít dost návštěv, hodně jsem toho nasliboval," smál se reprezentační forvard.

Skifař Synek a hokejista Bednář zase nedají dopustit na ryby

Se zálibou ve svátečním jídle se svěřil i stříbrný skifař z olympiády v Pekingu Ondřej Synek. "Kapr, salát, rybí polévka, sním toho opravdu hodně, mám vždycky velký hlad," přiznal Synek, který si klidně naloží na talíř čtyři až pět kousků kapra. Takový strávník by se dobře doplňoval s vášnivým rybářem a tahounem hokejové Slavie Jaroslavem Bednářem. "Hned ráno jsem se sebral jel na ryby, kde jsem byl celé dopoledne," poodkryl program Štědrého dne šikovný útočník. Po obědě jej pak čekala milá povinnost v podobě rozvážení dárků.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události