Sport

Ve Vltavě si na Štěpána zaplavala více než stovka otužilců

Na Střeleckém ostrově v Praze se představilo 126 plavců v rámci 62. ročníku tradičního Memoriálu Alfréda Nikodéma.

Mezi nejmladším a nejstarším účatníkem byl věkový rozdíl 81 let. Otužilci plavali ve třech různých soutěžích. Memoriál Františka Venclovského, prvního československého přemožitele kanálu La Manche, se plaval na 750 metrů ve vodě, která měla okolo 4°Celsia.


Podle pravidel zimního plavání mohli plavci zůstat ve vodě nejdéle 22 minut. Vítěz závodu teprve čtyřiadvacetiletý David Čech, který také přeplaval kanál La Manche, však zvládl uplavat tři čtvrtě kilometru v ledové vodě za méně než polovinu dovoleného času. Druhý v nejsledovanějším závodě doplaval loňský vítěz Jan Váně. "Získat letos druhé místo, bylo o dost těžší než loňské první místo," okomentoval svůj výkon Váně bezprostředně po tom, co vylezl z vody.

Zaplaval si i pětadevadesátiletý otužilec

Kromě hlavního závodu se plaval ještě Memoriál Oldřicha Lišky, někdejšího předsedy pořádajícího klubu, na 300 metrů a Memoriál trenéra Štěpána Poláka na 100 metrů. Nejkratšího závodu na 100 metrů se zúčastnil i nejstarší otužilec pětadevadesátiletý Ladislav Nicek z Olomouce.


Ten po doplavání ve velmi dobré náladě zavtipkoval, že by se ve svém věku asi již neměl ukazovat jen v plavkách a že když se mu blíží ta stovka, tak ji musí i plavat. Nejmladšímu účastníkovi Janu Tichému, který je o celých 81 let mladší než Ladislav Nicek, bylo čtrnáct let.

Dorazili i plavci ze zahraničí

Soutěže, kterou pořádal 1. plavecký klub otužilců v Praze, se zúčastnili otužilci z Prahy, Pardubic, Hradce Králové, Olomouce nebo Brna. Přijeli však i plavci z Německa a Slovenska. Plavecké soutěže se zúčastnilo i několik přemožitelů kanálu La Manche. Prvně se otužilci do Vltavy o Vánocích ponořili již v roce 1923.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události