Čechova Chelsea porazila West Bromwich, v čele je Liverpool

Zdroj: TN.cz

Brankář Petr Čech pomohl čistým kontem Chelsea k vítězství nad West Bromwichem 2:0. Roman Bednář se dostal na hřiště jako střídající hráč.

Domácí trenér Luiz Scolari se musel v zápase 19. kola Premier League vypořádat s absencí kapitána a pilíře obrany Johna Terryho. Anglický reprezentant si totiž odpykává distanc za vyloučení v minulém zápase s Evertonem.

Scolari nemohl počítat ani s uzdravujícím se obráncem Ricardem Carvalhem, stoperskou dvojici tak složil z Ivanoviče a Alexe, který kvůli malé zápasové vytíženosti touží ze Stamford Bridge odejít.

UTKÁNÍ JSME SLEDOVALI V ON-LINE REPORTÁŽI ZDE.

Domácí obrana ale příliš práce neměla a Petr Čech nemusel za celý zápas řešit vážnější situaci. Naopak se už ve třetí minutě mohl radovat se spoluhráči z vedoucí branky v podobě Didiera Drogby. Útočník Pobřeží slonoviny měl během zápasu hodně šancí, svůj střelecký účet už ale nerozšířil.

Liverpool a Manchester City si zastřílely

Druhý a poslední gól zápasu padl do sítě West Bromwiche v nastaveném čase prvního poločasu, kdy si s obránci pohrál náhradní kapitán Lampard a obloučkem překonal i brankáře Carsona. Na porážce 0:2 z pohledu Baggies už nic nezměnil ani střídající útočník Roman Bednář. Chelsea se alespoň na chvíli vrátila do čela ligy, odkud ji ale o dvě hodiny později opět vystrnadil Liverpool.

Reds zatím letos vychází tažení za vysněným a dlouho očekávaným titulem. V 19. kole si Gerrard a spol. snadno poradili na vlastním trávníku s Boltonem 3:0. Po gólu Riery z 26. minuty zaúřadoval dvakrát během pěti minut druhého poločasu Robbie Keane. Na jasném vítězství 5:1 Manchesteru City nad nováčkem z Hullu se dvěma góly podíleli Robinho a Felipe Caicedo.

Arsenal přišel o výhru v nastaveném čase

Londýnští Kanonýři se museli v duelu s dalším týmem ze špičky tabulky Aston Villou vypořádat s velkou marodkou. Na ní stráví delší čas po posledním zápase s Liverpoolem i klíčový muž Arsenalu Cesc Fabregas.

Aston Villa svého soupeře zejména v prvním poločase jasně přehrála. Hostujícího gólmana Almuniu dokonce třikrát zachránila branková konstrukce. Kanonýři vytěžili z minima maximum a dostali se do dvoubrankového vedení. O to je připravila přísná penalta po hloupém obranném zákroku Gallase a nedůsledné bránění Knighta ve druhé minutě nastaveného času.

United zachránil Tevéz

Hodně velké trápení zažili obhájci titulu z Manchesteru United na hřišti nováčka Stoke. Čerstvé mistry světa mezi kluby spasil až sedm minut před koncem vítězným gólem Argentinec Carlos Tevéz, který dorazil střelu Berbatova. Tou dobou již hráli domácí bez vyloučeného obránce Andyho Wilkinsona.

Bellamy exceloval, chce ho Tottenham

Své velké představení udělal ze zápasu Portsmouth vs. West Ham hostující útočník Craig Bellamy. Velšský fotbalista přispěl k výhře svého týmu 4:1 dvěma přesnými zásahy a na dálku tak ještě podpořil zájem bohatého Tottenhamu o svou osobu.

Kohouti údajně předložili za jeho služby vedení Kladivářů nabídku na 6 milionů liber (159 milionů korun). „Craiga Bellamyho mám rád,“ řekl Harry Redknapp. „Myslím, že by ihned zapadl do naší herní koncepce. Hledáme několik posil a on by rozhodně mohl být jednou z nich,“ dodal trenér Tottenhamu.

O tom, že by Bellamyho střelecké schopnosti opravdu přišly vhod, se hráči i vedení Tottenhamu přesvědčili v domácím zápase s Fulhamem. Kohouti se neprosadili, stejně jako soupeř, a diváci tak museli překousnout remízu 0:0.