V bitvě o čelo O2 extraligy byl úspěšnější vedoucí Litvínov

Ve šlágru 34. kola Severočeši přehráli po dvanácti letech venku druhé Vítkovice a upevnili si vedení v tabulce.

Litvínov zaskočil Vítkovice na jejich ledě už ve třetí minutě. Jánský si vybruslil zpoza branky, našel si dobrou pozici a nechytatelně zavěsil. Svěřenci trenéra Hadamczika srovnali skóre po přesné střele k tyčce Kvapila. Jenže Severočeši ještě před odchodem do kabin nasázeli do vítkovické sítě ještě dva góly. Nejdříve se při přesilovce prosadil střelou nad Štěpánkovo rameno Viktor Hübl a po něm, dokonce v oslabení, vymetl šibenici domácí klece Branda.

Ve druhém dějství si Chemici vypracovali už třígólové vedení. Jejich početní převahu zužitkoval zcela nekrytý Černý. Vítkovický útočník Ondřej ale vzápětí objel branku hostí a zasunul puk do sítě. Po siréně druhé dvacetiminutovky tak Litvínov vedl stále o dvě branky. Když v polovině závěrečné třetiny Viktor Hübl vyslal přihrávkou o mantinel Kubinčáka do sóla, které chladnokrevně proměnil, bylo rozhodnuto.

Litvínov tak vyhrál ve Vítkovicích poprvé od prosince 1996 a zároveň v moravské metropoli přerušil neúspěšnou sérii šestadvaceti zápasů bez vítězství. Navíc ziskem tří bodů už mají Severočeši v tabulce sedmibodový náskok před Vítkovicemi a Spartou.

Kladno zaskočilo Zlín

V zápase Zlín – Kladno viděli diváci hned v úvodní třetině celkem pět gólů, z toho tři v domácí síti. Za Středočechy se dvakrát prosadil Kuchler a jednou Martin Procházka. Reprezentačního brankáře Kopřivu na druhé straně překonali Gavlas a Köhler. Ve druhé třetině se zdálo, že gólové hody skončily, ovšem pouhé tři vteřiny před jejím koncem Berani srovnali na 3:3. Přesilovou akci zakončil střelou do odkryté branky Petr Leška. Na začátku posledního dějství šel Zlín poprvé do vedení, jenže Kladno vzápětí vyrovnalo a v závěru utkání kapitán hostí Pavel Patera zařídil dvěma góly svému týmu tři body.

Plný bodový zisk si odvezl i Třinec z Českých Budějovic. Vítězství 4:0 zařídil Ocelářům dvěma góly Peterek a jednou se trefili Výtisk s Polanským.

Slavia padla v Plzni v prodloužení

Slavia vedla v Plzni po úvodní dvacetiminutovce 2:0. Její náskok zařídili střelou z pravého kruhu Červenka a chytrou tečí při přesilovce David Hruška. Západočeši ale nesložili zbraně a v prostředním dějství vyrovnali. Adama Svobodu překonal nejprve Matějovský a nechytatelnou dělovkou pod břevno vsítil druhý gól Plzně Benák.

Slavii poslal ještě do vedení překvapivou střelou kapitán Beránek, na druhé straně ovšem ve dvojnásobné přesilovce doklepl kotouč ze dvou metrů do prázdné branky Tomas. Šest minut před koncem utkání se domácí poprvé dostali do vedení další využitou přesilovkou – zblízka se prosadil Fabuš. Zápas nakonec poslal do prodloužení kapitán Slavie Beránek a v nastaveném čase zařídil Plzni bod navíc Kracík.

Sparta si poradila s Pardubicemi

Pražská Sparta hostila Pardubice a ve hře bylo třetí místo tabulky. Branky začaly padat až po první přestávce. Na úvodní trefu útočníka Východočechů Pivka odpověděl Jerofejevs a vedení holešovickému týmu zařidil Ton. Stejný hráč se prosadil podruhé na začátku posledního dějství a osudu utkání rozhodl Gulaši, když zvyšoval už na 4:1. Výsledek pečetil v předposlední minutě sparťanský útočník Látal. Pražané se ziskem tří bodů v tabulce bodově dotáhli na druhé Vítkovice.

Výsledky:

Vítkovice Steel - Litvínov 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Kvapil (Burger), 37. Ondřej (Klimek) - 3. Jánský (Skuhrovec, Šinkovič), 15. V. Hübl (Kubinčák), 16. Branda (Jenáček), 35. J. Černý (Reichel, Šlégr), 51. Kubinčák (V. Hübl). Rozhodčí: Hradil - Chytil, Bryška. Vyloučení: 4:9, navíc Kroupa (Litvínov) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 8077.

RI Okna Zlín - Geus Okna Kladno 4:6 (2:3, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Galvas (Leška), 17. Köhler (Hamrlík, Leška), 40. Leška (Köhler, Galvas), 42. Záhorovský (Balán) - 2. Kuchler (Stieler), 7. Martin Procházka (Diviš, Nádašdi), 16. Kuchler (V. Novák, Pavlas), 46. V. Novák (Hájek, Novotný), 58. Patera (Hájek, Martin Procházka), 59. Patera (Hájek). Rozhodčí: Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6, navíc F. Čech - Hořava oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 4651.

Mountfield České Budějovice - Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Peterek (D. Květoň, Malec), 26. Výtisk (Peterek, D. Květoň), 45. Peterek (Martynek, D. Květoň), 58. V. Polák (Gureň, Sekeráš). Rozhodčí: Kubeš - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7, navíc Duda (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5398.

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 5:4 v prodl. (0:2, 2:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Matějovský (Kracík), 34. Benák (Vlasák, M. Straka), 49. Tomas (Vlasák, M. Straka), 54. Fabuš (Kracík, Matějovský), 62. Kracík (Smrek) - 12. Červenka (Bednář, Kadlec), 17. D. Hruška (Kadlec, Beránek), 44. Beránek (D. Hruška), 57. Beránek (Bednář, D. Hruška). Rozhodčí: Minář - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:7, navíc Dvořák - Doležal oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 7760.

Sparta Praha - Moeller Pardubice 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 24. Jerofejevs (Kratěna), 39. Ton (D. Výborný), 43. Ton (D. Výborný), 51. Gulaši (Vykoukal, Ton), 59. Látal (Langhammer) - 21. Pivko (Divíšek, Snopek). Rozhodčí: Turčan - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 8:9, navíc Kratěna 10 min. a do konce utkání - Píša 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7938.