Češi rozpoutali v NHL přihrávkou smršť a stali se hvězdami zápasů

VIDEO: Tentokrát se čeští hokejisté v NHL gólově neprosadili, zato přihrávali ostošest. Po dvou přihrávkách si připsali Martin Erat z Nashvillu, Aleš Hemský z Edmontonu a Martin Havlát z Chicaga. Poslední dva jmenovaní byli navíc vyhlášeni prvními hvězdami utkání.

Hokejisté Philadelphie se na ledě Chicaga ještě nestačili ani pořádně rozkoukat a už prohrávali 0:2. Skóre utkání otevřel ve druhé minutě po Havlátově nahrávce Ladd a o chvilku později přidal druhý gól Sharp. V osmé minutě sice snížil hostující Richards.

Podívejte se, proč se stal Havlát hlavní hvězdou utkání:

Inkasovaná branka jakoby Blackhawks ještě více nabudila, takže ve třetí třetině nasázeli do branky hostů další tři branky a nakonec vyhráli vysoko 5:1. Na čtvrtém gólu Versteega se znovu podílel asistencí Havlát.

Hemský režíroval vítězství Edmontonu nad Vancouverem

Podobnou přihrávkovou parádu jako Havlát předvedl Aleš Hemský z Edmontonu, navíc byl stejně jako Havlát vyhlášen první hvězdou utkání. V utkání mezi domácím Vancouverem a Edmontonem, ve kterém dlouho nepadali góly, se do vedení dostali v 25. minutě hosté, když se prosadil Pouliot.

Podívejte se na přihrávky Aleše Hemského:

Rozhodující pro vývoj utkání se ukázala následující desetiminutovka, když se domácí hráči nechali ve dvou případech dvakrát v krátkém sledu vyloučit.Hráči Edmontonu v obou případech dokázali smrtící přesilovkový instikt a odskočili Vancoueru na tříbrankový rozdíl. Přesnou nahrávku Hemského nejprve poslal za záda Sanforda z mezikruží Horcoff a na 3:0 zvyšoval Souray. Canucks sice ještě do přestávky snížili a ihned po návratu z kabin dokázali vstřelit kontaktní gól, z velkého tlaku v závěrečném dějství ale nakonec vyrovnávající trefu nevytěžili.

Predators zásluhou Čechů skolili Red Wings

V těžkém utkání s Detroitem si připsali velmi cenné dva body za domácí vítězství 3:2 hokejisté Nashvillu. Možná ještě cennější je fakt, že se na všech brankách, které vedly k pádu Rudých křídel, podíleli čeští hokejisté. Na úvodní trefu Zanona nahrával Radek Bonk, u zbylých dvou branek si připsal pokaždé bod za asistenci Martin Erat, který byl nakonec vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Aby toho nebylo málo tak jednu asistenci v dresu Detroitu zaznamenal Jiří Hudler.

Vokounovi se nedařilo a musel střídat

Nepříliš povedené utkání zažil v noci na sobotu Tomáš Vokoun z Floridy, který se nechal v zápase s Tampou Bay po třech inkasovaných gólech po druhé třetině vystřídat. Domácí Panteři sice dokázali nakonec drtivým finišem vyrovnat na 3:3, bonusový bod však po samostatných nájezdech získali hráči Tampy.

"Sejček" asistoval u vítězné branky Tučňáků

Hubené vítězství 1:0 slavil Pittsburgh, který díky Fedotěnkově brance z poloviny utkání zvítězil na ledě New Jersey. Asistenci na Fedotěnkův gól si připsal Petr Sýkora, hostující brankář Fleury pak pochytal všech 37 pokusů domácích a byl hlavní hvězdou večera.

Ani gólové nahrávky Jaroslava Špačka a Aleše Kotalíka nestačily Buffalu ve Washingtonu, kde domácí Capitals vyhráli 3:2. Dva hattricky pak byly k vidění v Atlantě, kde nejprve dal třemi góly domácím fanouškům naději na vítězství Little. To by ale hosté nesměli mít ve svém středu Erica Staala, který třemi góly v rozmezí pěti minut ve třetí třetině výsledek zápasu otočil.

Výsledky NHL
:

New Jersey - Pittsburgh 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 33. Fedotěnko (SÝKORA). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Střely na branku: 37:18. Diváci: 16 921 (Prudential Center). Hvězdy utkání: 1. Fleury, 2. Fedotěnko (oba Pit.), 3. Clemmensen (NJD).

NY Islanders - Toronto 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 27. a 43. Guerin, 4. Okposo, 49. Meyer - 16. Stempniak. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Střely na branku: 31:29. Diváci: 15 173 (Nassau Coliseum).
Hvězdy utkání: 1. Guerin, 2. Dipietro, 3. Comeau (všichni NYI).

Washington - Buffalo 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 38. Vik. Kozlov, 42. Gordon, 49. Ovečkin - 47. Vanek (ŠPAČEK), 59. Afinogenov (KOTALÍK). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 277 (Verizon Center).
Hvězdy utkání: 1. Helmer, 2. Brashear, 3. Ovečkin (všichni Was.).

Atlanta - Carolina 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
Branky: 39., 40. a 50. Little, 11. White - 48., 51. a 52. E. Staal, 19. Larose (F. KABERLE), 26. Eaves. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:1. Střely na branku: 31:39. Diváci: 16 012 (Philips Arena).
Hvězdy utkání: 1. E. Staal (Car.), 2. Little, 3. Vjač. Kozlov (oba Atl.).

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 19. Ballard (DVOŘÁK), 54. Stillman, 60. McCabe - 12. Eminger, 37. Recchi, 39. Artjuchin, rozhodující nájezd Malone. Brankář VOKOUN (Flor.) odchytal první dvě třetiny, ve kterých kryl 24 z 27 střel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:35. Diváci: 16 961 (BankAtlantic Center).
Hvězdy utkání: 1. Malone (TBL), 2. McCabe (Flor.), 3. Eminger (TBL).

Nashville - Detroit 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 10. Zanon (BONK), 34. Klein (ERAT), 39. Fiddler (ERAT) - 15. Cleary (HUDLER), 43. Samuelsson. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:40. Diváci: 17 113 (Sommet Center).
Hvězdy utkání: 1. Fiddler (Nash.), 2. Dacjuk (Det.), 3. ERAT (Nash.).

Chicago - Philadelphia 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Branky: 2. Ladd (HAVLÁT), 3. Sharp, 41. Campbell, 45. Versteeg (HAVLÁT), 46. Bolland - 8. Richards. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:18. Diváci: 22 712 (United Center).
Hvězdy utkání: 1. HAVLÁT, 2. Sharp, 3. Ladd (všichni Chic.).

Vancouver - Edmonton 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 40. Raymond, 42. Wellwood - 25. Pouliot, 29. Horcoff (HEMSKÝ), 37. Souray (HEMSKÝ). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18 630 (General Motors Place).
Hvězdy utkání: 1. HEMSKÝ (Edm.), 2. Raymond (Van.), 3. Souray (Edm.).

Los Angeles - Phoenix 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 49. Harrold - 11. Mueller, 38. Doan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18 118 (Staples Center). Hvězdy utkání: 1. Doan (Phoen.), 2. Harrold (LAK), 3. O. Jokinen (Phoen.).