Sport

Vymyslel vítězný tanec pro nejrychlejšího běžce světa, teď ho zastřelili

Oslavný tanec "Zářící blesk" proslavil na olympiádě v Pekingu sprinter Usain Bolt. Autor této choreografie byl v pátek zastřelen.

Jamajský atlet Usain Bolt se stal bleskem z čistého nebe v této sezoně. Na olympijských hrách triumfoval na nejprestižnějších sprinterských tratích na 100 a 200 metrů, pro zlato si doběhl i s kolegy ze štafety. Tato vítězství navíc vyšperkoval světovými rekordy.


Uchvátil i styl, jakým cenné kovy získal. Závěry finálových běhů vždy vypouštěl a užíval si zasloužených ovací publika. Že je rozeným šoumenem, přesvědčil diváky i novináře hned několikrát. K jeho oblíbeným číslům pro pobavení ostatních patří oslavný tanec s názvem "Zářící blesk", který odkazuje na anglický překlad jeho příjmení (Bolt znamená blesk).


Choreografii vítězného tanečku, jejž Bolt proslavil, vymyslel David Alexander Smith. Ten svůj tanec původně pojmenoval "Gully skalní".

Střelili jej do hlavy a hrudníku

Smithovi se ale v pátek stala osudnou pověstná divokost jamajského prostředí. Podle agentury Reuters byl totiž zabit po hádce se dvěma muži v jednom z nočních klubů. Ti Smithe střelili do hlavy a do hrudi, pak sebrali klíčky od jeho vozu a uprchli z místa činu.


Policie tvrdí, že motiv činu nezná a zatím se jí ani nepodařilo dopadnout viníky. Jamajka patří v počtu vražd na jednoho obyvatele k nejhorším zemím světa. Ročně je na karibském ostrově násilně usmrceno okolo 1500 lidí.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události