Fotbal

Rozzuřený Wenger si stěžuje na ovliňování rozhodčích

Rozzuřený Wenger si stěžuje na ovliňování rozhodčích
Zdroj: oficiální zdroj

Trenér Arsenalu Arsene Wenger obvinil svého kolegu Martina O´Neilla z Aston Villy, že ve vzájemném utkání ovlivnil rozhodčího. Ten poté zapískal proti Arsenalu penaltu, díky které Aston Villa snížila na 1:2. V první minutě nastavení poté srovnali Villans na 2:2.

Wenger tvrdí, že se trenér O´Neill snažil v přestávce mezi poločasy dostat hlavního rozhodčího pod tlak. Na základě psychologické hry trenéra Aston Villy měl sudí Mason zapískat za stavu 0:2 proti Arsenalu penaltu. Ten se sice pouze bránil, třikrát jej v prvním poločase zachránila branková konstrukce, přesto se z ojedinělého útoku dostal do vedení. Když po ukázkové akci Eboueho zvýšil na 2:0 Diaby, zdálo se, že už mu vítězství neunikne.

Je něco shnilého ve Villa Parku?

"Přesně vím, jak to zde chodí. Do poločasu píská rozhodčí rovinu, ale poté ho stačí něčím trochu pobídnout a jeho rozhodování ve druhé půli se najednou změní,“ stěžuje si Wenger. "V průběhu poločasu jsem jenom čekal, co přijde. Abych řekl pravdu, tak jsem nakonec nebyl vůbec překvapený,“ dodal rozzlobený trenér Arsenalu.


"Už k tomu nemám co říct. Měli byste se zeptat O´Neilla, jak to bylo,“ pokračoval Wenger, který se se svým sokem málem popral ve chvíli, kdy rozhodčí po faulu Gallase písknul pokutový kop. "Penalta byla rozhodujícím momentem utkání," řekl Wenger, jehož tým dostal po penaltové trefě Barryho ještě druhou branku v prvního minutě nastavení.

O´Neill: Mnoho povyku pro nic

Na rozdíl od vytáhlého Francouze bere jeho irský kolega celou situace s nadhledem. "Wenger může mít svůj názor, já mu ho neberu. Rozhodčí v průběhu první půle nepísknul penaltu po faula na Agbonlahora. Můj asistent John Robertson si s ním o tom chtěl promluvit," kontruje Wengerův oponent O´Neill.  Je to mnoho povyku pro nic. Body si absolutně zasloužíme," uzavírá debatu trenér Aston Villy.

Wenger věří, že titul ještě není ztracený

Kromě toho, že Arsenal zaváhal v boji s Aston Villou o čtvrtou příčku, která zajišťuje účast v Lize mistů, tak se mu vzdálil vedoucí Liverpool. Ten má v tuto chvíli náskok na svěřence trenéra Wengera deset bodů. "Kvalitu máme, musíme věřit, že titul není ztracený,“ přidal Wenger.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události