Fotbal

Vyhozená legenda Siegl: Moje sparťanské srdce krvácí

Vyhozená legenda Siegl: Moje sparťanské srdce krvácí
Zdroj: oficiální zdroj

Bývalý kanonýr a asistent Horst Siegl na Letné skončil. Stal se prý obětí systémových změn. Siegla rozchod i jeho způsob hodně mrzí.

Po více než 27 měsících opouští realizační tým Sparty Horst Siegl. Člen Klubu ligových kanonýrů na Letnou přišel spolu s Michalem Bílkem a Zdenko Frťalou 1. září 2006 jako nástupce Stanislava Grigy a Róberta Paldana. Následně spolupracoval s dalšími trenéry Vítězslavem Lavičkou i Jozefem Chovancem. Klub o tom informoval na svých oficiálních stránkách.


Nepříjemnou zprávu dostal muž, jemuž v žilách koluje sparťanská krev, jako ten nejhorší vánoční dárek. "Moje sparťanské srdce samozřejmě krvácí, ale takový je fotbal. Děkuju všem klukům, kolegům a samozřejmě i fanouškům za spolupráci. Člověk se musí oklepat a samozřejmě chci pokračovat dál v této práci, takže uvidíme, co se naskytne," řekl tn.cz smutný Siegl.

Siegl obětí změn po neúspěšném podzimu

Jeho odchod souvisí se změnami v realizačním týmu, které sparťanské vedení učinilo po tragickém podzimu. Sparta nepostoupila do Ligy mistrů, skupinové části Poháru UEFA a v lize jí patří až čtvrté místo s desetibodovým deficitem na vedoucí Slavii.

"Odchod Horsta Siegla souvisí se systémovými změnami v celé Spartě, rozhodně to není vyjádření kritického stanoviska k jeho práci, kterou pro Spartu odvedl," uvedl pro sparta.cz personální ředitel klubu Jakub Otava.

Siegl: Určitě chci ještě mluvit s Křetínským a Chovancem

Toto neurčité prohlášení trochu konkretizoval sám Siegl, kterému špatnou zprávu, pro Spartu tolik typicky, netlumočil nikdo z vedení. "Přichází nový realizační tým a pan Hlavica, který má na starosti finance, mi oznámil, že jsem zodpovědný za výsledky, které teď byly. Určitě budu chtít ještě mluvit s panem Křetínským a panem Chovancem," uvedl Siegl.


Pro něj je jednání letenského vedení jen málo pochopitelné: "Dřív jsem končil na Spartě jako hráč, nechci říkat nedůstojně, ale prostě jinak a tohle je pro mě... patří to k fotbalu, ale hodně mě to mrzí."

Děkujeme, odejdi

V úterý 23. prosince v odpoledních hodinách jmenoval Jozef Chovanec, generální sportovní manažer a hlavní trenér, nové členy realizačního týmu Sparty. Těmi se stali Martin Hašek, který bude prvním trenérem a Jan Kmoch, jenž obsadí pozici druhého kouče. O kompletním složení realizačního kádru bude dle slov Jakuba Otavy rozhodnuto nejpozději do 2. ledna, kdy A tým zahajuje zimní přípravu.


"Velmi si vážíme toho, co Horst pro Spartu odvedl jako hráč i jako trenér a rádi bychom mu za to poděkovali," dodal Otava v prohlášení. Uvěří tomu letenští příznivci?

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události