Fotbal

Syn ztroskotance Gascoigna: Můj otec brzy zemře. Nemá smysl mu pomáhat

Syn ztroskotance Gascoigna: Můj otec brzy zemře. Nemá smysl mu pomáhat
Zdroj: oficiální zdroj

Syn slavného fotbalisty Paula Gascoigna se domnívá, že jeho otec brzy zemře. Dvanáctiletý Regan to řekl autorům dokumentárního pořadu o někdejším anglickém reprezentantovi.

"Pravděpodobně brzy zemře," řekl v rozhovoru pro britskou televizní stanici Channel Four, která na příští rok chystá dokument o padlé hvězdě s názvem „Zachraňte Gazzu“.


"Myslím, že ani nemá smysl mu pomáhat. Je to ztráta času. Kdybych si mohl něco přát, tak aby zmizel z mého života," uvedl dvanáctiletý chlapec, kterého Gascoigne opustil, když byl ještě velmi malý. "Každý ví, že Gazza byl skvělý fotbalista. To z něj ale nedělá skvělého tátu a člověka," řekl Regan.


"Mám problémy s jídlem, s náhlými změnami nálad. Když jsem smutný, piju. Musím přiznat, že občas přemýšlím o smrti," řekl jednačtyřicetiletý Gascoigne, když se s natáčecím štábem setkal v Portugalsku.

Zachrání Gascoignovi život nový druh terapie?

V tuto chvíli se fotbalová hvězda snaží na jihu Anglie v městečku Minsterworth zahnat svoje démony pomocí zvláštního druhu terapie, která je založena na komunikaci s koňmi. Při léčbě, která stojí 2000 liber týdně, si Gazza s klidnými zvířaty povídá a hladí je, což má uklidnit jeho rozbouřenou duši a opětovně ho naučit komunikovat s lidmi.


"Lidé s těmito problémy často cítí vinu a hanbu za to, co udělali. Snažíme se jim ukázat lásku,“ řekl o moderní léčbě, která je populární hlavně v USA, zakladatel střediska Dominic Quinlan.

Vzestup a pád fotbalové hvězdy

Bývalý hráč Tottenhamu či Lazia Řím odehrál za anglickou reprezentaci 57 zápasů a patřil k největším hvězdám své generace. Kariéru i život mu zničila závislost na alkoholu, z které se nikdy nedokázal vyléčit.


Letos ho policie třikrát převezla do psychiatrické léčebny. V květnu se Gascoigne pokusil podřezat nožem, v září byl zatčen za rvačku před hospodou, pouhých pár dní poté, co se předávkoval prášky a alkoholem.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události