Energie na Spengleru zabrala, odnesl to Ingolstadt

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v sobotním utkání Spenglerova poháru nad německým Ingolstadtem 5:2.

O vítězství Západočeši rozhodli třemi brankami v rozmezí třech minut poslední třetiny.

Dobroň poslal Vary do vedení

Souboj Energie s Ingolstadtem přinesl v první třetině průměrný hokej s minimem brankových příležitostí. Do vedení se dostaly ve druhé třetině Karlovy Vary, když se ve 32. minutě prezentoval tvrdou střelou od modré čáry Michal Dobroň. Odpověď soupeře na sebe však nenechala dlouho čekat. Ve 36. minutě ujel ve vlastním oslabení Daniel Steiner a svůj únik precizně zakončil.

Trefil se i veterán Řezníček

Kličové okamžiky zápasu přišly mezi 45. a 48. minutou, kdy se Západočechům podařilo vstřelit tři slepené branky. Nejprve se po střele Kumstáta prosadil dorážející Řezníček, poté zakončil do prázdné branky po chytré asistenci Františka Skladaného Marek Melenovský. Skvělou tříminutovku českého klubu zakončil Martin Zaťovič, který nadvakrát propasíroval kotouč do sítě.

V pátek nestačili svěřenci kouče Zdeňka Venery na výběr Kanady.

Pátou branku Energie přidal dvě minuty před koncem utkání Jakub Pech, který šikovně tečoval střelu Františka Skladaného. Poslední slovo v utkání však měl německý tým. Na konečných 5:2 upravil Seidenberg. Karlovy Vary si tak připsaly premiérové vítězství v tomto ročníku Spengler Cupu.

HC Energie Karlovy Vary - ERC Ingolstadt 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)
Branky: 32. Dobroň (Košťál), 45. Řezníček (Dobroň), 48. Melenovský (Skladaný, Pech), 48. Zaťovič (Zucker), 58. Pech (Skladaný) - 36. Steiner, 58. Seidenberg. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.