Fotbal

Jiří Jarošík: Když domů, tak do Sparty

Fotbalista ruské Samary a majitel osmi mistrovských titulů v evropských ligách byl hostem on-line rozhovoru se čtenáři tn.cz.

Fotbalový záložník Jiří Jarošík uzavírá rok, který po odmlce strávil v Rusku. V lednu se ze Skotska přesunul do Samary, kde mu v létě přibyl hvězdný spoluhráč a krajan Jan Koller. "Jsem rád, že přišel takovej parťák a super hráč," poznamenal sám Jarošík, který čtenářům tn.cz ochotně odpovídal déle než hodinu.


Rozhovor


Nebránil se žádné otázce - tedy ani těch, které se týkaly bývalého kouče české reprezentace Karla Brücknera. Není tajemstvím, že ten Jarošíka příliš nemusel. "Je to dobrý trenér. Na druhou stranu, s takovým hráčským potenciálem, který měl k dispozici během svého působení u národního týmu, mohl dosáhnout ještě větších cílů. Takovej kádr tady podle mě nebude dalších dvacet let..." nechal se slyšet důrazný středopolař.


Ten má v Samaře ještě na rok smlouvu a hodlá ji dodržet. Ale co bude dál? "Pokud se vrátím do Česka, tak jedině do Sparty. Anebo zůstanu v cizině," přemítal Jarošík, jenž zalaškoval s jednou ryze exotickou destinací. "Už jsem říkal Honzovi Kollerovi, že za rok půjdeme do Uzbekistánu..." rozesmál se.


Plavovlasý záložník fanouškům odpověděl také na to, zda by akceptoval pozvánku do národního mužstva. "Přijal bych ji, ale šanci by měli dostat mladší hráči," nedělá si iluze.


Jarošík se v kabině londýnské Chelsea sešel s hvězdným hvězdným Frankem Lampardem a i na něj směřovaly dotazy našich čtenářů. "Frank působil hodně samotářsky, je to takový podivín. S námi se moc nebavil," prozradil uznávaný fotbalista, který odpovídal tak dychtivě, že se ani nestačil rozloučit se čtenáři.


"Napište tam, že jste mi na odpovědi dali jen šedesát minut!" usmál se Jarošík a všem lidem popřál krásné prožití zbylých vánočních dnů.


dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události