Fotbal

Newcastle už není na prodej

Majitel klubu Mike Ashley hledal kupce tak dlouho, až žádného nenašel.

Jedna nekonečná sága Premier League definitivně skončila. Tradiční klub Newcastle United majitele nezmění, i nadále zůstane v rukou kontroverzního Mika Ashleyho.


“Jsem šťastný, že mohu fanouškům říct, že v roce 2009 povedeme Newcastle spolu,“ vzkázal příznivcům Strak na stránkách BBC.

Na zápasy se díval pouze v televizi

Ashley se chtěl Newcastlu zbavit právě kvůli fanouškům a jejich negativnímu postoji vůči jeho osobě. Nelíbilo se jim především to, že se Ashley zbrkle zbavil služeb respektovaného kouče Kevina Keegena, za něhož do dneška nepřišla adekvátní náhrada.


Dočasným lodivodem týmu je “sprosťák“ Joe Kinnear.

Newcastle na podzim upadl do těžké krize a v anglické lize je aktuálně až na 12. pozici, s dvacetibodovým odstupem na první Liverpool. Ashley špatné výkony mužstva na vlastní oči neviděl, jelikož přestal chodit na stadion. “Ale díval jsem se v televizi a vždy jsem byl první, kdo po úspěšném výsledku gratuloval trenéru Kinnearovi,“ přesvědčuje zarputile.


“Když jsem v září oznámil, že je klub na prodej, dodal jsem k tomu dvě podmínky. Zaprvé mi nový vlastník musel dokázat, že má s Newcastlem ty nejlepší zájmy, zadruhé musel složit potřebné finanční garance. A to se nestalo,“ krčí rameny.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události