Sport

Lyžař Bauer prokázal své kvality na delší trati a posunul se o 16 míst

Lukáš Bauer skončil ve stíhacím závodu na 15 km klasicky v Oberhofu na patnáctém místě. Vyhrál Švýcar Dario Cologna, který vede i v průběžném pořadí Tour de Ski.

Obhájce prvenství v Tour de Ski i celém Světovém poháru Lukáš Bauer si ve stíhacím závodu na 15 km klasicky v Oberhofu polepšil oproti sobotnímu prologu o úctyhodných 16 míst. Od první desítky jej v cíli dělily pouhé dvě vteřiny.

Nachlazenému Bauerovi se úvod sobotního závodu vůbec nepodařil a skončil až na 31. místě. V neděli se už český lyžařský král zvedl a posunul se na 16. příčku. Díky penalizaci norského závodníka Eldara Roenninga si po skončení závodu ještě o jedno místo polepšil. Na vítězného Colognu má nyní ztrátu 30,5 vteřiny.

Bauera zastavil pád

Bauer si od začátku nedělního závodu klestil cestu vpřed a v polovině závodu se dostal dokonce na třetí místo. Po pádu v pátém okruhu ho ale neudržel a v druhé polovině trati se propadl do druhé desítky. Celá početná skupina finišovala společně, třetí nakonec do cíle dojel Fin Sami Jauhojärvi.

Švýcar Dario Cologna si na nedělní patnáctikilometrové trati polepšil z druhého místa po prologu, sobotnímu vítěznému Němcovi Axelovi Teichmannovi nadělil v cíli skoro pět vteřin. Do  vedení v závodě se Cologna probojoval v polovině trati.

Peloton Tour se nyní přesune k pondělnímu sprintu do Prahy.