Bednář rozhodl o výhře West Bromwiche, lídr z Liverpoolu si zastřílel

Kapitán Steven Gerrard přiblížil dvěma góly Liverpool k toužebně očekávanému titulu. Reds vyhráli na hřišti Newcastlu drtivě 5:1. Roman Bednář se trefil za West Bromwich.

Vedoucí celek z lavičky ještě stále nevedl manažer Rafael Benítez, který po operaci ledvinových kamenů usedl pouze na tribunu. Během zápasu stihl přes komunikační zařízení řídit svůj tým, čas mu ale zbyl i na fotografování s nadšenými fanoušky.

Gerrard pálil ostrými

O tom, že to fotbalisté Liverpoolu myslí s útokem na vysněný titul letos opravdu vážně, přesvědčovala jejich ofenzivní vozba od začátku zápasu. Po několik dobrých střelách se v 31. minutě prosadil Steven Gerrard umístěnou ranou do horního pravého koutu branky. Vedení Reds navýšil o necelých pět minut později Sami Hyppiä hlavou po rohovém kopu. V nastaveném čase prvního poločasu snížil stejným způsobem za Newcastle David Edgar.

V 50. minutě ale vedení Liverpoolu zvýšil po závaru, který odstartoval rohový kop, zblízka nizozemský útočník Ryan Babel. Ten dokázal dostat míč do sítě i přesto, že byl v obležení protihráčů. Domácí se pak vrhli dopředu a po několika závarech mohl z přímého kopu vyrovnat Geremi. Krásná rána zkušeného borce ale pouze rozezvučela břevno branky Reds.

Poslední hřebíček do rakve ze sporné penalty

Svůj druhý nájezd na gólmana Givena pak proměnil kapitán hostů Steven Gerrard elegantním obloučkem a za stavu 4:1 bylo po zápase. To potvrdilo i střídání klíčového muže a kapitána Reds vzápětí po radosti ze vstřelené branky. Newcastle sice nesložil zbraně a v duchu anglického fotbalu se stále hnal dopředu, na zdramatizování zápasu už to ale nestačilo.

Liverpool naopak přidal pátou branku. Po sporně odpískaném pokutovém kopu se nemýlil Xabi Alonso, který nedávno nechtěně vyřadil na čtyři měsíce ze hry krajana z Arsenalu Fabregase. Reds mají před dalšími zápasy 20. kola jistotu, že je nikdo nemůže sesadit z prvního místa.

Chelsea klopýtla v londýnském derby

V londýnském derby zavítala druhá Chelsea na hřiště Fulhamu a od začátku desáté minuty překvapivě prohrávala. Centr z přímého kopu propadl před brankářem Čechem klubkem hráčů a dostal se až k osamocenému Dempseymu na zadní tyči. Ten následně se štěstím propasíroval míč do sítě skrz českého strážce svatyně i obránce stojící na brankové čáře.

Možná se tak projevila absence distancovaného stopera Johna Terryho, který obvykle řídí obranu Chelsea a je zároveň kapitánem. Pásku dočasně převzal hvězdný záložník Frank Lampard, který se projevil jako správný vůdce, hýřil aktivitou a pálil jednu střelu za druhou. Za svou snahu byl odměněn v 50. minutě, kdy vyrovnával na 1:1. Poté mohl vedení na stranu Blues zvrátit Joe Cole, tváří v tvář gólmanovi ale neuspěl.

Slovo si tak musel vzít opět kapitána Lampard. V 71. minutě zastavila jeho střelu z přímého kopu až síť branky Fulhamu. Když už se zdálo, že si Blues dokráčí pro tři body, vyprodukovali domácí teprve druhou střelu mezi tři tyče a radovali se z vyrovnání. Na přesnou hlavičku neměl Čech nárok, z druhého zásahu se po Lampardovi radoval i Dempsey. Po remíze 2:2 ztrácí Chelsea na vedoucí Liverpool tři body.

Bednář opět rozhodl

S jednozápasovou odmlkou se mezi střelce Premier League znovu zapsal český reprezentační útočník Roman Bednář. Na rozdíl od posledního zápasu s Chelsea strávil na hřišti plnou porci minut a za důvěru se odvděčil gólem, který pro West Bromwich znamenal zisk veledůležitých tří bodů. O vítězství nad Tottenhamem rozhodla česko-slovenská akce. Bednář si v 83. minutě naskočil na pas Marka Čecha a rozhodl. Na konečných 2:0 pečetil ve čtvrté minutě nastavení Craig Beattie.