Sport

Churavý znovu potvrdil příslušnost ke sdruženářské elitě

Český sdruženář Pavel Churavý obsadil 16. místo v dalším závodě Světového poháru v Oberhofu. Do první dvacítky se vešel i v sobotu sedmý Miroslav Dvořák. Z vítězství se radoval lídr celkového pořadí SP Fin Anssi Koivuranta.

Dvacetiletý finský závodník společně s Američanem Toddem Lodwickem dokázal brzy zlikvidovat minutovou ztrátu na Rakušana Davida Zaunera. Ten dokázal všem uletět ve skokanské části, ale v druhé discíplině severské kombinace potvrdil pověst jednoho z nejhorších běžců mezi sduženáři a nakonec skončil čtrnáctý s více než minutovou ztrátou na vítěze.

Magnus Moan, člověk nebo stroj?

Koivuranta rozhodl o svém vítězství zhruba kilometr před cílem, kdy nasadil k trháku, zbavil se svého amerického soupeře a připsal si třetí prvenství v sezoně. Lodwick po téměř tříleté pauze v obou závodech v Oberhofu dosáhl na druhé místo. Výborné běžecké představení znovu předvedl norský rychlík Magnus Moan. Vítěz včerejšího závodu se posunul o neuvěřitelných 28 míst a cílem nakonec proběhl jako pátý.

Kde se to v těch sdruženářích vzalo?

Churavý startoval z 14. pozice po skoku a brzy po startu se nechal pohltit početnou skupinou, ve které se nejprve propadnul až na 19. místo, ale nakonec doběhl těsně za nejlepší patnáctkou. Český sdruženář tak potvrdil letošní výbornou formu, když dokázal bodovat ve všech osmi závodech a jeho dosavadním nejhorším umístěním je dvacátá příčka.


Churavého reprezentační kolega Miroslav Dvořák se po včerejším sedmém místě musel tentokrát spokojit s dvacátou příčkou, na kterou se díky tradičně dobrému běhu prokousal z třicátého místa. Další čeští reprezentanti Tomáš Slavík a Aleš Vodseďálek se do nejlepší třicítky nevešli.


Smůlu měl především Vodseďálek, jemuž perfektně vyšel úvodní skokanský pokus a dlouho vedl, ale pořadatelé nakonec kvůli větru nakonec rozhodli o opakování skoků zhruba poloviny startovního pole z nižšího nájezdového okna.

Výsledky:

1. Koivuranta (Fin.) 27:22,2, 2. Lodwick (USA) -6,9, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -14,8, 4. Schmid -40,5, 5. Moan (oba Nor.) -53,2, 6. Edelmann (Něm.) -54,1, 7. Stecher (Rak.) -55,0, 8. Demong (USA) -55,6, 9. Heer (Švýc.) -57,2, 10. Spillane (USA) 58,1, ...16. Churavý -1:22,9, 20. Dvořák -1:41,6, 39. Slavík -2:55,5, 43. Vodseďálek (všichni ČR) -3:06,0.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události