Sport

Kvarteto Čechů se předvede v úvodním závodu slavného Turné čtyř můstků

Všichni čtyři čeští skokané na lyžích se kvalifikovali do úvodního závodu Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu. Nejlepší z našich byl 22. Jakub Janda, který skočil 122 m. Zvítězil Rakušan Wolfgang Loitzl, který doletěl o třináct metrů dál než český reprezentant.

V pondělním závodě, který se bude skákat tradičně vyřazovacím způsobem, si to Janda rozdá s norským borcem Tomem Hildem, který skončil v kvalifikaci na 29. místě, když skočil o čtyři metry méně než český skokan.

Janda: Dobrou formu ještě necítím

Janda cítí, že mu do absolutní pohody ještě něco chybí. "Dobrou formu ještě necítím. Jde mi to při tréninku při různých imitacích skoků a odrazů, ale na můstku to ještě nejde," řekl novinářům. Potřeboval by prý ještě trochu potrénovat. "To tady nejde, takže se chci hlavně dostat do psychické pohody," dodal bývalý vítěz Světového poháru.


Koudelka, jenž byl v kvalifikaci hned za Jandou, bude mít výchozí pozici o poznání těžší. Čeká ho polský orel Adam Malysz. Ten byl v kvalifikaci sice až osmadvacátý, ale na velký závod se dokáže tradičně dobře připravit. Skokanský svátek budou mít možnost prožít také Borek Sedlák a Ondřej Vaculík, kteří se umístili ve čtvrté, resp. páté desítce.

V pondělí se čeká skokanská bitva

V kvalifikaci byl nejlepší Wolfgang Loitzl, který potrvdil vzrůstající formu. Lze tedy předpokládat, že ve slavném Turné bude dýchat na záda suverénům letošní sezony Rakušanovi Gregoru Schlirenzauerovi a průběžnému lídrovi světového poháru Simonu Ammanovi ze Švýcarska. Ti obsadili třetí, resp. páté místo. Vzhledem k tomu, že Amman ztratil na Loitzla pouze dva body, čeká nás v pondělí hodně tvrdá a vyrovnaná bitva.

Výsledky - kvalifikace:

1. Loitzl 144,0 b. (135 m), 2. Schlierenzauer (oba Rak.) 143,8 (136), 3. Ammann (Švýc.) 142,0 (135), ...22. Janda 116,1 (122), 23. Koudelka 114,3 (121), 36. Sedlák 104,7 (116,5), 41. Vaculík (všichni ČR) 100,6 (114,5).

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události