Sport

Bauer po pádu: V cíli jsem si nadával

Český lyžař se po nepovedeném prologu pustil v druhém závodě Tour de Ski v Oberhofu do stíhací jízdy. Tu mu překazil až pád.

Vítěz posledního ročníku Světového poháru běžkařů obhajuje prvenství také ve štědře dotovaném seriálu Tour de Ski. Ten měl o víkendu na programu první dva závody. V sobotním prologu se Bauerovi příliš nedařilo a skončil až 31. Na vině byly i nemocné průdušky. “Zatím je to dobré, takže doufám, že mě doktor pustí dál,“ hlásil po druhém závodě. 


VÍCE O NEDĚLNÍM ZÁVODU ČTĚTE ZDE


Tou byla v neděli klasická patnáctka, ve které se pokusil manko ze soboty smazat. Díky výbornému výkonu se posunul na 15. pozici, nebýt ale pádu v 5. okruhu, mohl stát na “bedně“. “V cíli jsem si nadával protože na konci předposledního kola jsem měl pád, takže jsem se propadl na konec velké a dlouhé skupiny. V závěru posledního kola jsem byl sice zase třetí, ale ve finiši mě semleli, “ svěřil se naštvaný Bauer na svých oficiálních stránkách.

V celkovém pořadí chce být v pětce

Nejlepší český lyžař loňské sezony ani po závodě přesně nevěděl, co jeho pád zapříčinilo. “Když jsem u cíle přejížděl z jedné stopy do druhé, tak mi buď někdo stál vzadu na lyžích, nebo jsem zavadil o stopu sám, což se může stát,“ popisoval incident.


Po prvních dvou závodech Tour de Ski musí Bauer trochu pozměnit plány na celkové umístění. Před začátkem seriálu si totiž přál v konečném pořadí vystoupat na stupně vítězů. “Je to s minimálním rozdílem. Na jednu stranu je dobrý posun z 31. pozice na třetí, ale pak trošku smůly. Doufám, že mám pořád celkově na pětku. Bude záležet, jak s pořadím zamíchají sprinty, ale distančních závodů se nebojím. Myslím, že na to mám,“ dodal bojovně.

S Colognou se počítalo, přesto je překvapením

Před pondělním závodem v Praze se do čela probojoval Švýcar Cologna, což je překvapením nejen pro Bauera. “Že bude jezdit dobře, se počítalo už v minulém roce. Takhle vysoko je překvapením, ale ukazuje, že je všestranný a silný, “ vysekl soupeři poklonu český běžecký král.


Před dalším sprintem, které Bauerovi vůbec nesedí, má tuzemská hvězda jediný cíl: “Budu se snažit dostat co nejméně od vítěze a už vyhlížím závody v Novém Městě. Tamní klasická patnáctka bude snad nějaká kopcovitější trať a tam bych měl urvat co nejvíc.“

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události