Hokej

Vrbata: Extraliga je dobrá soutěž

První extraligové utkání po návratu z NHL sehrál v neděli hokejový útočník Radim Vrbata. Ani jeho přítomnost však Mladé Boleslavi v Pardubicích nepomohla. Středočeši prohráli 3:5.

"Poznal jsem, že je extraliga dobrá soutěž. Nečekal jsem to jednoduché. Pardubice hrály dobře a myslím, že bylo vidět, že mají zkušenější tým," řekl po utkání Radim Vrbata, který se mladoboleslavském dresu bude snažit najít ztracenou formu, aby se mohl vrátit do NHL.

Vrbata: Chyběly mi síly, abych zvládnul celý zápas

"Především, když se zápas lámal, tak se ukázaly jejich zkušenosti," dodal. "Nevím, jak dlouho jsem nehrál zápas, takže nebylo jednoduché do utkání z tréninku naskočit," připustil bývalý hráč Tampy Bay nebo Phoenixu, který s něčím podobným i trochu počítal. "Myslím však, že to teď už bude lepší. V první třetině jsem trochu tahal nohy, ve druhé už to šlo, ale ve třetí zase trochu docházely síly."


Do zápasu naskočil po boku svého mladšího bratra Davida. Ten se do české nejvyšší hokejové soutěže vrátil po ukončení působení ve slovenském Popradu, kde zkoušel štěstí po nevydařeném angažmá ve Spartě.  "Bylo to zatím spíš takové hledání. Je těžké to hodnotit po prvním zápase. Nějaké střely a šance jsme tam měli, ale nepadlo nám to tam," zalitoval zkušenější z bratrské dvojice Radim, jehož střela v jedné z přesilovek skončila na tyčce. "Je to škoda, chyběl jenom kousek," povzdechl si šikový forvard.

Trenér Šejba: Radim s Davidem se musí sehrát

Bratrskou spolupráci zhodnotil po utkání také asistent trenéra hostí Jiří Šejba. "Na ledě se s novou situací budou asi nějaký čas srovnávat, Radim i David hráli v poslední době asi trochu jiný hokej," tuší Šejba, který byl ale jinak s výkonem Radima Vrbaty spokojený. "Je na něm vidět, že když je na kotouči, tak se ho rychle nezbaví a umí ho podržet. Svůj přehled ve hře nám už ukázal."

jvl, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události