Proti Americe se čeští junioři výrazně zlepšili, na tři body to ale nestačilo

Reprezentační dvacítka dokázala se Spojenými státy dlouho držet krok, nakonec však prohrála 3:4.

Svěřenci trenéra Marka Sýkory jsou po dvou zápasech ve skupině stále bez bodu. Nyní je však čekají relativně slabší soupeři - Německo s Kazachstánem.

Po vyrovnání přišla smršť

První třetina nabídla taktické "šachy", v nichž se dokázal prosadit jediný hráč - Američan Schroeder. Druhá dvacetiminutovka už byla o poznání zajímavější. Ve 26. minutě rozradostnila české fanoušky vyrovnávací trefa Romana, poté však přišly chvíle zámořského favorita. Ten se góly Rusta a van Ryemsdyka odpoutal soupeři na dvoubrankový rozdíl, který hned zkraje třetí části ještě navýšil přesný pokus agilního Schroedera.

České vzedmutí na závěr

Bylo to 4:1 a zdálo se, že o všem důležitém je rozhodnuto. Jenže čeští mladíci se nevzdali. Ve zbytku zápasu Američany zatlačili a odměnou jim bylo snížení z hole Parýzka, na které tři minuty před koncem navázal Káňa. Víc už ale Sýkorova družina nestihla a s favorizovaným sokem tak prohrála 3:4.

Po osmigólovém nášupu od Kanaďanů se ale Češi prezentovali mnohem vyzrálejším výkonem. V bráně národního týmu si obstojně vedl talentovaný Dominik Furch.

Výsledek:

USA - Česká republika 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky: 14. Schroeder (Shattenkirk, Wilson), 32. Rust (Blum), 39. van Riemsdyk (Shattenkirk, Schroeder), 44. Schroeder (van Riemsdyk) - 26. Roman (Okál, Gudas), 48. Parýzek (Szturc, Kubalík), 57. Káňa (Kundrátek). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Országh (SR) - Losier (Kan.), Terho (Fin.). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 19 847.