Hokej

Trenér Sýkora: Hráči poznali, že jsou schopni soupeře zmáčknout

Trenér Sýkora: Hráči poznali, že jsou schopni soupeře zmáčknout
Zdroj: TN.cz

Podle Marka Sýkory, kouče české dvacítky, mužstvo není psychicky na dně.

Čeští hokejisté sice v Kanadě prohráli i svůj druhý zápas na mistrovství světa dvacítek, svým výkonem však tentokrát nezklamali. "Zlepšila se hra v obranném pásmu, i když úplně spokojený být pořád nemohu. Stále tam přetrvávají věci, nad kterými kroutím hlavou," poznamenal reprezentační lodivod Marek Sýkora.

"Američané už chtěli jít domů"

"První a třetí třetina byly z naší strany celkem dobré. Trochu mě mrzí čtvrtý gól, kdy nám hráč vyjel z rohu až před branku a skóroval," řekl Sýkora, který zbraně nesložil ani za stavu 1:4.


Své svěřence začal naopak mohutně povzbuzovat. "Zdálo se mi, že Američané už jsou spokojení a chtějí jít domů. Chtěli jsme je zaskočit a nakonec chybělo málo, aby se hrálo prodloužení," liboval si bývalý trenér Plzně.


Kde podle něj nastal obrat? "Najednou hráči poznali, že se přes jejich beky dá chodit, že jsme schopní je zmáčknout…" popisoval zaníceně.

Dobrý výkon nebyl dílem náhody

Sýkora pochválil hráče za zvládnutý vstup do utkání. “Na hráče jsme po výsledkově nepovedeném duelu s Kanadou tlačili, aby hráli aktivně a trochu jednodušeji směrem z vlastního pásma. Zvláště na začátku střetnutí to bylo znát," prohlásil a poukázal na to, že zlepšení očekával.


"Už nedělní trénink byl dobrý. Bylo vidět, že máme jiskru, naladilo mě i předzápasové rozbruslení. To vše byly signály, které vám řeknou, že na mužstvu deka není."


Příznivec českého celku si však může klást otázku, proč i přes toto zlepšení zůstává nároďák stále bez bodu. "Síla zámořského hokeje je ohromná. Fanoušci ani většina trenérů nemají ponětí, jak těžké je proti nim hrát," brání špatné výsledky Sýkora.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události