Fotbal

Trenérem Zlína opět jmenován Minář

Staronovým koučem posledního týmu Gambrinus ligy se podle očekávání stal ředitel klubu Ladislav Minář.

Ten má před sebou jasný úkol - udržení Zlína v nejvyšší soutěži. Minářovým asistentem se stal Marek Kalivoda, který vedl mužstvo  s Minářem už ve čtyřech podzimních duelech.


Informaci potvrdil předseda klubového představenstva Ladislav Valášek.

Zlínské rošády aneb hledání ideálního kouče

Ve Zlíně došlo v probíhající sezoně již ke třetí změně na trenérském postu. Na lavičce začal Josef Mazura, který tým v létě přebral po Pavlu Hoftychovi. V klubu ale vydržel jen sedm kol - se ziskem pěti bodů byl 23. září odvolán.


Tescoma si jako náhradu našla experta na německý fotbal Stanislava Levého, jenže ten byl až do konce října smluvně vázán v Plzni. Proto se dočasným trenérem stal ředitel klubu Ladislav Minář. Ve čtyřech utkáních získal tři body za domácí vítězství na Plzní, v Poháru ČMFS dovedl mužstvo přes Jihlavu a Jablonec do jarního čtvrtfinále.


Levý nastoupil do funkce 1. listopadu, ale ze všech trenérů se mu dařilo nejméně. Z pěti pokusů pod jeho vedením Tescoma ani jednou nevyhrála a připsala si do tabulky jediný bod. Těsně před Štědrým dnem byl tak Levý odvolán.

Hlavní výhodou je znalost tamní situace

Zlín je s devíti body největším kandidátem na sestup. "Staronový kouč zná velmi dobře kádr i zlínské prostředí. Věříme, že se na konci sezony budeme radovat ze záchrany," pravil Valášek.


Devětatřicetiletý Minář je držitelem nejvyšší trenérské profilicence, před příchodem do Zlína v roce 2006 působil jako kouč v druholigové Kroměříži.

Přes palubu Malár s Krausem

V trenérském křesle začal Minář úřadovat bez respektu. Jako první jeho čistku odnesli Vladimír Malár s Janem Krausem, kteří dlouhodobě předváděli podprůměrné výkony.


"Na pravé straně jsme měli přetlak, takže jsme Krausovi s Malárem řekli, že si mohou hledat nové angažmá. Do přípravy s námi nepůjdou," poznamenal Minář, jenž pro jaro nepočítá ani s Miroslavem Pennerem, Tomášem Kóňou či Vítem Vrtělkou.

Pomohl dobrák Kubíček

Kádr Tescomy naopak rozšíří hráči Sigmy Olomouc. Ve Zlíně budou hostovat záložníci Filip Rýdel s Martinem Pulkertem, na zkoušku přichází také zadák Dejan Jurkič. Moravský klub by si od olomouckého šéfa Jiřího Kubíčka rád půjčil i středopolaře Tomáše Kazára.


"Jeho příchod ale ještě není dořešen. Má nabídky z jiných klubů," prozradil Minář, který pátého ledna na úvodním tréninku přivítá i brazilského beka Jeana Marcela dos Santose a bývalého obránce Petrohradu Jaroslava Nesvadbu. "Oba vyzkoušíme a potom se rozhodneme, zda je angažujeme," uzavřel nový vládce zlínské lavičky.

hum, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události