Fotbal

Fotbalista dostal červenou kartu po 3 sekundách hry!

Fotbalista dostal červenou kartu po 3 sekundách hry!
Zdroj: oficiální zdroj

V neuvěřitelně krátkém čase byl z trávníku vykázán hráč David Pratt z Chippenham Townu. Stanovil tak světový rekord.

Jednadvacetiletý David Pratt z Chippenham Town, který hraje sedmou anglickou ligu, se podle listu The Sun postaral o světový rekord.


Zdroj: oficiální zdroj

Pratt překonal dosavadní rekord o sedm sekund

Pratt byl vyloučen za skluz, kterým hned po zahájení sobotního zápasu srazil rozehrávajícího Christophera Knowlese. Do soupeře "zajel" likvidačním zákrokem, který byl namířen na kotník protihráče. Rozhodčí neváhal a Prattovi se před očima okamžitě objevila červená karta. "Bylo to neuvěřitelné. Nic takového jsem nikdy předtím neviděl. Nic takového by se na trávníku odehrávat nemělo, proto bych chtěl pochválit rozhodčího, který celou situaci zvládl," glosoval situaci trenér Bashley Steve Riley.


Oslabený Chippenham nakonec prohrál 1:2, ale důležitější bylo, že Knowlese nebyl při likvidačním zákroku zraněn a v poklidu dohrál zápas . "Tu nohu mu klidně mohl zlomit," dodal trenér Bashley.


Chování Pratta překvapilo sekretáře Chippenhamu George McCaffreyho. "Neznám klidnějšího muže než je David, ale tentokrát ztratil veškerou sebekontrolu," uvedl představitel klubu.Dosavadní maximum Pratt překonal o sedm sekund. Předchozím nejrychleji vyloučeným hráčem byl italský fotbalista Giuseppe Lorenzo z Boloni, který v roce 1990 úderem pěstí vyprovokoval v duelu s Parmou hromadnou rvačku. V anglických soutěžích byl rekordmanem brankář Sheffieldu Wednesday Kevin Pressman, jenž v srpnu 2000 dostal červenou kartu po 13 sekundách za hraní rukou mimo velké vápno.


hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události