Fotbal

Gólman Čech pod palbou trenéra Scolariho

Gólman Čech pod palbou trenéra Scolariho

Brankář londýnských Blues Petr Čech si po remízovém zápase s Fulhamem vyslech kritiku z úst brazilského kouče Felipe Scolariho.

"Z Petra jsem udělal vládce pokutového území, on má právo rozhodovat, kdo koho bude bránit. Při vyrovnávacím gólu ale byl uprostřed vápna úplně volný hráč. To bylo neuvěřitelné," rozčiloval se kouč Chelsea.


Zlí jazykové tvrdí, že si Čech kvůli svým nepřesvědčivým zákrokům při centrovaných balónech nezaslouží ocenění světového gólmana číslo jedna. Například Gianluigi Buffon z Juventusu má prý ve vápně pořádek a s přehledem krotí nebezpečné míče ve své náruči.Čechova jedinečnost se projevuje při zákrocích na brankové čáře, nebo když je střelci tváří v tvář, centrované balóny bohužel patří k jeho nejslabším stránkám, o čemž se mnohokrát přesvědčili borci v modrých dresech, ale například i česká reprezentace v zápase s Tureckem.

Vyrovnávací gól za minutu dvanáct

Chelsea v poločase prohrávala s Fulhamem 0:1, ve druhé půli ale zavelel k obratu Frank Lampard a dvěma góly strhl vedení na stranu Blues. Jenže Chelsea vedení neudržela, neboť v samotném závěru vyrovnal hlavou po rohovém kopu Dempsey. A právě tento moment nenechal klidným brazilského trenéra Luise Felipe Scolariho.


"Už o poločase jsme si rozebírali, kde jsme při vedoucím gólu Fulhamu udělali chybu. Kdo měl kde být a kdo měl koho hlídat. Děláme to tak vždycky a z chyb se snažíme poučit, aby se to víckrát neopakovalo, jenže bohužel jsme selhali znovu," vysvětlil Scolari a dodal: " Prakticky jsme udělali dvě chyby a zaplatili za ně. Každý hráč má před zápasem jasné úkoly, já teď musím zjistit, co bylo špatně."

Čech byl kritizován, přesto dostal dobrou známku

Petr Čech dostal navzdory kritice trenéra Luize Felipeho Scolariho za svůj výkon v nedělním utkání Premier League na půdě Fulhamu v hodnocení deníku The Sun na desetibodové stupnici lehce nadprůměrnou známku šest.
Stejnou známku jako Čech si vysloužil i kanonýr West Bromwiche Roman Bednář, který vstřelil vítěznou branku proti Tottenhamu.


Chelsea po remíze s Fulhamem ztratila dva body a na vedoucí Liverpool tak má tříbodovou ztrátu. O ostatních zápasech si můžete přečíst zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události