Hokej

Extraligová premiéra snů. Ve 34 letech

Brankář Havlíčkova Brodu Stanislav Neruda se v nedělli postavil vůbec k prvnímu zápasu v české nejvyšší hokejové soutěži. A vychytal lídra tabulky!

Po zápase si mohl šatnou vykračovat jako hrdina, místo toho však tiše seděl na svém místě a díval se na rozjařené spoluhráče. Slávisté se z výhry radovali naposledy osmého prosince, kdy v nájezdech přetlačili Spartu, a od té doby jako když utne.

Ráno málem zaspal

V neděli černá šňůra konečně skončila – Růžičkovi svěřenci porazili Litvínov vysoko 6:1. Velkou zásluhu na porážce aktuálního lídra tabulky měl především gólman Stanislav Neruda, jenž v extralize nastoupil vůbec poprvé. “Nemohl jsem ani dospat. V pět hodin ráno jsem se probudil a zápas se mi začal honit v hlavě,“ přiznal ranní trému.


“Po chvíli jsem zase usnul a v osm hodin se nemohl probudit,“ dodal s úsměvem.

Cestu za titulem sledoval jen ze střídačky

Neruda si mohl za Slavii zachytat už při jarním tažení play-off, kdy spolu s "brodským" kolegou Jaroslavem Suchanem kryli záda Adamu Svobodovi. Šanci Neruda nakonec nedostal, první gólman Slavie ho mezi tři tyče nepustil.


Dočkal se až nyní. “To čekání bylo strašné. Byl jsem nervózní před zápasem i během první třetiny,“ prohodil zkušený prvoligový brankář, který se o zařazení do sestavy dozvěděl na sobotním tréninku. “Vláďa (Vladimír Růžička – kouč Slavie) mi řekl, že budu chytat a hotovo!“ usmál se do televizních kamer.

K čistému kontu příliš nechybělo

Nerudova ostře sledovaná premiéra dopadla na výbornou, od nuly ho dělilo pouhopouhých šest minut… “Nebylo k ní daleko, ale nemrzí mě to. Hlavní jsou tři body,“ prohlásil rezolutně. 


Jeho výkon ocenili také fanoušci “červenobílých“, kteří skandovali Nerudovo jméno. “Moc jim za to děkuju. Byl to parádní pocit. Takováto podpora fanoušků je snem každého hokejisty,“ uzavřel spokojeně.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události