Fotbal

Legendární Jan Berger: Spartu by z krize vyvedl Jarolím

Legendární Jan Berger: Spartu by z krize vyvedl Jarolím
Zdroj: AC Sparta Praha

Na vaše dotazy v on-line rozhovoru odpovídal bývalý fotbalista, trenér, ale hlavně znalec fotbalového prostředí Jan Berger. Co prozradil?

Zatímco většina fotbalistů se na Silvestra bude věnovat relaxaci, oslavám a přípravám na příchod nového roku, tábory sparťanů a slávistů budou v pohotovosti. V očekávání je tradiční derby a při něm bude i Jan Berger. Tentokrát ale pouze v roli diváka. Na hřiště ho nepustí jeho zdravotní stav. Berger totiž před měsícem a půl absolvoval operaci srdce.

Berger: Sparta by měla postavit novou klubovou pyramidu

Jan Berger odpovídal hlavně na dotazy týkající se pražské Sparty.
"Pyramida v klubu by měla fungovat daleko lépe, vidím mnoho nedostatků ze strany vedení. Není možné, aby se u týmu vystřídalo tolik trenéru jako momentálně ve Spartě. Žádný z nich nedostal časový prostor ke své práci a chyběla trpělivost ze strany vedení. Jinak Spartě bych jako posilu doporučil Rajnocha a Střeštíka," uvedl v rozhovoru.


A koho by si přál v čele ČMFS? "Lidé Ivana Haška chtějí vidět ve vedení svazu a já se domnívám, že by to byla správná volba," řekl. A který kouč by v současné situaci pomohl Spartě? "Spartu by dostal z krize Karel Jarolím, i když je slávista a sparťané nebudou se mnou souhlasit," uvedla Berger.


Další odpovědi, které se týkají například jeho synovce Patrika, Petra Čecha či české reprezentace, to si přečtěte zde:

Rozhovor


Sparťanská ikona odpovídala na otázky čtenářů tak dychtivě, že se ani nestačila rozloučit se čtenáři. Jan Berger se navíc omlouvá všem, kterým nestihl odpovědět na jejich dotaz.

Jan Berger ve zkratce

Jan Berger se narodil 27. listopadu roku 1955 a během své fotbalové kariéry si mnohokrát vychutnával pocit vítězství. Bývalý československý reprezentant odehrál v lize 241 zápasů a vstřelil 43 gólů, za reprezentaci nastoupil ke 30 utkáním a skóroval třikrát. Své nejkrásnější fotbalové časy zažil ve Spartě, se kterou získal v roce 1984 a 1985 československý titul. V roce 1984 se navíc stal československým fotbalistou roku. V roce 1980 získal s českou reprezentací zlato na olympiádě v Moskvě a ve stejný rok bronz na ME v Itálii.


V roce 1980 dostal Berger miliónovou nabídku od Realu Madrid, kterou však kvůli strachu z represí proti své rodině odmítl.


Mezi další úspěchy vynikajícího technika patří angažmá ve švýcarském Curychu, uvedení do sparťanské síně slávy a také výchova syna Tomáše, který momentálně hraje v B týmu Dukly Praha. Druhý syn Jan nastupoval na podzim za druholigové Slovácko. Berger je prostě legenda, která přesáhla hranice České republiky. Vyjadřuje to i pokřik, který za jeho největší slávy hromově zněl letenským stadionem. "Honza není člověk, Honza je bůh."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události