Fotbal

Trenér Wenger usilovně hledá tvořivého záložníka

Trenér Wenger usilovně hledá tvořivého záložníka
Zdroj: TN.cz

Arsenal nutně potřebuje nejen špílmachra, ale také pár zkušených fotbalistů. Prohlásil to lodivod londýnského velkoklubu Arséne Wenger.

Manažer Arsenalu Wenger si uvědomuje, že jeho tým letos pociťuje mírnější krizi. Už není tím obávaným kolosem, jehož hřiště připomíná tvrz s vodním příkopem. I na Arsenalu se v dnešní době dají pořídit nějaké bodíky do tabulky. K této image přispělo i zranění kapitána Fabregase, který klubu bude chybět čtyři měsíce.

Přijde ruský snajpr Aršavin?

Proto by Wenger počátkem příštího roku rád přivedl do klubu posily. Touží především po kreativním středovém hráči, ale neví, zda si ho může dovolit. "Chci kreativního středového hráče. Ale nemůžu utrácet peníze, když je nemám. Světová finanční krize je tady a my ji v klubu cítíme," přiznal Wenger, který si dělá zálusk hlavně na ruského borce Andreje Aršavina ze Zenitu Petrohrad.


Ovšem tuto informaci Wenger nepotvrdil. "Nemá význam, abych vyslovoval konkrétní jména," pravil kouč, který má potíže se složením optimální sestavy. Nyní kvůli zranění scházejí Tomáš Rosický, Theo Walcott a již zmiňovaný Cesc Fabregas.


Přesto po nedělní výhře nad Portsmouthem Arsenal alespoň částečně vzkřísil naději na zisk titulu. Po 20 kolech ztrácí na vedoucí Liverpool deset bodů.

Další problém: Tým není zkušený

Celý svět opěvoval Wengerovy děti, které v FA Cupu ničily jednu obranu za druhou. Nyní ale mladým hráčům dochází dech, a když kolem sebe hledají vůdčí osobnost, která by je vyhecovala, nikoho nevidí. 


"Nutně potřebujeme hotového a zároveň zkušeného hráče. Mladých fotbalistů máme v týmu dost, tak bych ocenil příchod někoho opravdu zkušeného. Takže pokud někdo v zimním termínu přijde, bude to hotový hráč," pravil charismatický trenér.

fik, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události