Karlovy Vary zakončily Spengler Cup porážkou

Hokejisté Karlových Varů podlehli ve svém čtvrtém vystoupení v Davosu 3:4 Dynamu Moskva a tradiční turnaj zakončili s bilancí jedné výhry a tří proher.

Hráči Energie vstoupili do utkání velice nešťastně. Už ve 2. minutě byl za hákování vyloučen Sailer, čehož dokázalo Dynamo využít. Odražený kotouč dopravil za Sáblíkova záda Afanasenkov. Druhou branku vstřelil ruský celek ve 14. minutě, kdy se prosadil český útočník Čajánek.

I po druhém dějství vedlo Dynamo o dva góly

Druhou část začali Západočeši o poznání lépe. Po sedmadvaceti vteřinách hry snížil na 1:2 střelou od modré čáry Prošek. Radost hráčů Energie však netrvala dlouho. Již o dvě minuty později se po bekhendové kličce prosadil Razin a vrátil Dynamu dvoubrankové vedení. Druhý gól českého celku mohl přidat ve 23. minutě Dej. Jeho pokus však po Sailerově přihrávce minul branku gólmana Jeremejeva.

Ve 32. minutě udeřilo Dynamo Moskva počtvrté. Úspěšným střelcem byl Něprjajev. Karlovy Vary se však nepoložily a dokázaly utkání znovu zdramatizovat. Ve 35. minutě našel Dej rozjetého Zuckera, který svou střelu umístil přesně k pravé tyči soupeřovy branky.

Ruský tým je ve finále

V poslední třetině Západočeši už jen pečetili výsledek. Přihrávku Kumstáta přetavil ve třetí branku Energie Košťál. Karlovy Vary se tak s turnajem rozloučily porážkou. V konečném účtování mohou svěřenci trenéra Palečka skončit nejlépe na čtvrtém místě.

Dynamo si díky třetímu vítězství ve třech zápasech zajistilo ještě před posledním utkáním účast ve finále. Moskevský tým se na závěr základní části utká s druhou Kanadou, jež ve svém třetím duelu porazila 5:2 Ingolstadt. Německé mužstvo bude soupeřem pořadatelského Davosu, který je třetí s odstupem dvou bodů za Dynamem.

HC Energie Karlovy Vary - Dynamo Moskva 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Branky: 21. Prošek (Pech), 35. Zucker (Dej, Sailer), 58. Košťál (Kumstát) - 2. Afanasenkov, 14. ČAJÁNEK, 22. Razin, 32. Něprjajev (Afanasenkov). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 5220.

Sestava Karlových Varů:
Sáblík - Dobroň, Řezníček, Němec, Prošek, Mudroch, Schmidt, Duben, Černý - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Skladaný, Pech, Melenovský - Sailer, Dej, Zucker - T. Rohan, Jakub Bauer, Jan Bauer. Trenéři: Josef Paleček, Mikuláš Antonik a Pavel Kněžický.