Hokej

Českou dvacítku čeká proti Německu zápas pravdy

Svěřenci kouče Marka Sýkory musí v Ottawě konečně zabrat. Pokud Němce neporazí, jejich kanadská mise skončí už v základní skupině.

Juniorská reprezentace už na mistrovství světa sehrála dva zápasy a ani v jednom nebodovala. S Kanadou utrpěla debakl 1:8, Američanům podlehla těsně 3:4.


Před utkáním s Německem, které začíná ve 21:30 SEČ, jsou tak karty rozdány jasně. Jen vítězství ponechá národnímu týmu šanci na třetí, tedy poslední postupové místo v tabulce. Případná porážka znamená konec jakýkoliv nadějí.

Češi jsou odpočatí, soupeř nikoliv

"Všichni si uvědomujeme náročnost zápasu. Myslíme na jediné; abychom postoupili ze skupiny. K tomu potřebujeme Němce porazit," ví dobře trenér Marek Sýkora.


Češi by se v případě vítězství na svého soka bodově dotáhli a jelikož mají k dobru zápas se slabými Kazachstánci, kteří mají po dvou utkáních skóre 0:24, cesta do čtvrtfinále by zřejmě byla volná.


Teď ještě podobné prognózy potvrdit na ledě.


“Němci budou mít v nohách těžký zápas s Kanadou, to by měla být naše výhoda,“ připomněl Sýkora noční utkání, které náš západní soused prohrál 1:5.


Jen to však českému týmu body nepřinese. "Musíme překonat několik věcí, chceme-li vyhrát. Hlavně se musíme poprat s jejich obranou ve středním pásmu," poznamenal reprezentační lodivod a dodal: "Je nutné, aby kluci hráli tak, jak určím. Zápas s Američany jsme odehráli takticky lépe, ale stále tam byly momenty, se kterými jsem nemohl být spokojený."

Pomsta za padlou osmnáctku

Junioři mohou zápas s Německem považovat za odvetu. V roce 2007 to byla právě tato generace reprezentantů, která s Německem prohrála souboj o udržení v elitní skupině mistrovství světa osmnáctek.


"Věřím, že na to zapomeneme a utkání zvládneme. Ve sportu je mnoho cest, snad zvolíme tu vítěznou," odmítl návrat k minulosti Sýkora, pod jehož vedením česká dvacítka porazila v srpnu Němce na turnaji v Berlíně 4:2. Pro Sýkoru to tehdy byla vítězná premiéra na střídačce juniorské reprezentace.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události