Fotbal

Košťál: Fotbalový boss, kterého fotbalový národ nesnášel

Košťál: Fotbalový boss, kterého fotbalový národ nesnášel
Zdroj: oficiální zdroj

Nespokojení fotbaloví fandové nazývají rezignaci Vlastimila Košťála opožděným vánočním dárkem.

Kontroverzní fotbalový boss dnes oznámil rezignaci na funkci prvního místopředsedy ČMFS a zároveň ke stejnému datu ukončil svou činnost ve výkonném výboru. VÍCE ZDE


Působení Vlastimila Košťála v českém fotbale bylo většině fanoušků trnem v oku. Jako protest dokonce vznikly internetové stránky kostalven.cz. Podle tvůrců vzešly z nápadu vytvořit "transparent, který by co možná nejlépe vystihoval znechucení řadového fanouška poměry v domácí fotbalové lize.“


Za jeho éry skórovali i reprezentanti. V březnu loňského roku zaplnilo média skandální video několika fotbalistů s prostitutkami.
Antifandové Košťála na stránkách například uvádějí některé jeho slavné citáty. Pozastavují se hlavně nad Košťálovými výroky v médiích ohledně korupce.


"Vidíte, a já to ani nezaslechl. Netušil jsem to,“ reagoval na poznámku, že je neuvěřitelné, aby se nesetkal s jediným případem korupce ve fotbale.


"Můžete hrát třeba kulečník nebo curling,“ vzkázal znechuceným fanouškům po posledním ligovém kole.
Autoři shrnuli také vývoj Košťálových názorů na výstavbu národního fotbalového stadionu.


"Výstavbu nového stadionu považuji za nesmyslnou. Dát za něj miliardu korun ze státního rozpočtu, to jsou vyhozené peníze. Do takové akce by šel jen blázen. Stadion na Spartě je vybavením odpovídající. Vejde se na něj 21 tisíc lidí. Kolikrát do roka potřebujeme na fotbal větší stadion? Maximálně jednou,“ řekl v prosinci roku 2001 po zvolení do funkce šéfa reprezentace.


"Jediná alternativa pro národní stadion je Strahov,“ změnil názor v listopadu 2003.


"Zkoumali jsme podmínky pro výstavbu na Praze třináct, devět i na Strahově, ale nakonec se jako nejvhodnější ukázala varianta na Praze 7, v místech, kde je areál Sparty,“ opět obrátil v květnu 2006.


"Řekl bych, že jsme se moudře uskrovnili. Účely, pro něž bude vybudován, i stadion s nižší kapacitou splní, jeho využitelnost je zaručena. Navíc jedno evropské finále jednou za čas není pro český fotbal to rozhodující. Nemělo by žádný smysl vystavět nefunkční kolos,“ řekl v květnu 2006 po tom, co předtím celé tři roky tvrdil, že nemá cenu budovat stadion pod 50 tisíc diváků.


Košťál je známý také pro velmi sebestředné chování. Na dotaz, jestli ho překvapuje, že se o něm mluví jako o nejmocnějším muži českého fotbalu, odpověděl: "Ani ne, s tím bych souhlasil.“


Skandál se nevyhnul ani jeho osobnímu životu. 27. června 2007 havaroval, údajně pod vlivem alkoholu. Dechovou zkoušku však neabsolvoval.Vyjádření Vlastimila Košťála k nehodě
"Dost bylo sviní v českém fotbale"


Aby propagovali znechucení z poměrů v českém fotbale, autoři "protikošťálovských" stránek dokonce prodávají trička, nálepky a odznaky s nápisy jako: "Dost bylo sviní v českém fotbale!“, nebo "Spojme síly dohromady, Košťál ven!“ U žádného nechybí podobizna Vlastimila Košťála.


Po dnešní rezignaci mohou autoři webu oslavovat. Jejich snaha odstranit Košťála z českého fotbalu přece jen dosáhla svého cíle. "Mise je splněna," uvádí na stránkách.

luc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události