Fotbal

Drogba se letos trápil. Víme proč

Drogba se letos trápil. Víme proč
Zdroj: TN.cz

Chelsea zažila celkem povedený rok. To samé se ale určitě nedá říci o útočníkovi Drogbovi.

Letošní fotbalový rok se sniperovi z Pobřeží Slonoviny nepodařil. V londýnské Chelsea nasbíral za kalendářní rok pouze devět branek. Pro někoho by to byl důvod k optimismu, ale Drogba ví, že má na víc. "V roce 2009 mě čekají krásné věci,“ hledí Drogba do budoucnosti. A proč že se Drogbovi nedařilo? Na tuto otázku jsme se snažili najít odpověď. 

Důvod první:  Zranění

Jaké tedy jsou příčiny Drogbova tápání? Jednou z nich byla určitě zranění, která Drogbovi připravila dlouhou pauzu bez fotbalu. Hlavně pochroumaná kolena bývají pro fotbalistu velmi zrádná, a to byl i Drogbův případ. Sám hbitý útočník uvedl, že se svým návratem nijak nespěchal, byl psychicky na dně. "Po mém zranění jsem neměl žádnou motivaci vrátit se na trávník, ale poté jsem si uvědomil, že pauza od fotbalu mi hodně pomohla,“ sdělil novinářům Drogba.

Důvod druhý: Smrt babičky

Proč že Drogba nespěchal s návratem na trávník? Zasáhla ho totiž smrt jeho babičky, se kterou si mladý gentleman byl velmi blízký. Drogba se v tomto období navíc zlobil na Chelsea, že ho v těžkých časech nepodporovala, tak jak by měla. "Smrt mé babičky mě zcela rozložila. Měl jsem pocit, že mé vzpomínky na dětství odešly s ní. Poté jsem se zamyslel nad svým životem a uvědomil si, že honba za výsledky a statistikami je pro mne bezpředmětná,“ uvedl sympatický útočník.


Toto období bylo pro Drogbu velkou životní zkouškou. Zcela ztratil chuť do fotbalu. "Na několik týdnů jsem na fotbal zcela zanevřel. Nechtěl jsem slyšet o cílech a ambicích, cítil jsem se nekoncentrovaný. Poprvé v životě jsem ztratil chuť do fotbalu,“ rekapituloval africký fotbalista.

Důvod třetí: Přišel o kamarády

Dalším střípkem do skládanky o Drogbově matné formě je odchod blízkých kamarádů z Chelsea. Musel oželet exodus Geremiho, Williama Gallase a Clauda Makeleleho. "Cítil jsem se velmi osamělý. Odešli mi kamarádi, byl jsem zraněný a všichni přitom již naplno trénovali a snažili se vybojovat místo v týmu a já trčel v posilovně s nějakými stroji. Neměl jsem si prostě s kým promluvit, “ vzpomíná Drogba.

Důvod čtvrtý: Proč nemůže hrát s Anelkou?

Tvrdí, že by byl spokojený, kdyby mohl v útoku nastupovat s parťákem Nicolasem Anelkou. Kouč Scolari zatím tuto variantu využívá minimálně. "Nemůžu nic namítat. Že jsem tady čtyři roky, mi nedává právo na základní sestavu," řekl Drogba. "Momentálně je tady borec, který je ve formě a střílí góly o sto šest. Já si na svou šanci musím počkat. Ale nechápu proč se trenéři bojí stavět mě s Nicolasem na hřiště společně. Všichni si myslí, že jsem pouze střední hrotový hráč, ale já mohu hrát i na křídle. Zvykl bych si,“ říká Drogba.

Už je zase hladový po úspěchu


Takový byl rok Didiera Drogby. Nyní se oklepal a doufá, že se zase stane obávaným střelcem. "Cítím se velmi silný a jsem hladový po úspěchu jako nikdy před tím. Ještě jsem nevyhrál Ligu mistrů, Zlatý míč, africký šampionát, mistrovství světa, ani mistrovství světa klubů. Nemůžu být proto spokojený. Hlavně proto, že opravdu věřím, že toho všeho mohu dosáhnout," uvedl. "Možná se mýlím, ale v roce 2009 se mi přihodí krásné věci. Také dojde k mnoha překvapením. Více ale neprozradím,“ uzavřel Drogba tajemně.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události