Sport

VIDEO: Bauerovi postavili trať na míru. Chce vyhrát!

Lukáš Bauer se v Novém Městě na Moravě chystá na čtvrtý závod letošního ročníku Tour de Ski. Cíl má jediný. Napravit slabý vstup do soutěže a vyhrát.

"Na klasickou patnáctku s distančním startem se těším. Je to má parádní disciplína, kdy jindy bych měl vyhrát?“ říká natěšený Bauer.
Pořadatelé ušili trať na míru

Pomoci českému reprezentantovi a obhájci titulu se přitom snaží i pořadatelé. Ti se totiž na poslední chvíli rozhodli prodloužit původní dvou a půl kilometrový okruh na více než tři kilometry. "Na přání Lukáše a reprezentačního trenéra Miroslava Petráska jsme se rozhodli přidat k původnímu okruhu jeden kopec. Přes noc jsme vyrobili sníh a dnes jsme trať zavezli,“ přiznal ředitel závodu v Novém Městě Petr Honzl.

Lukáš Bauer totiž svůj útok na co nejlepší umístění myslí vážně a v novoměstských kopcích si na soupeře věří. "Mohlo by se to tam roztrhat, navíc já mám kopcovité trati rád, vyhovují mi,“ řekl. Že by mu ale v Novém Městě ušili trať na míru, to odmítá. "Nebyl jsem ten, kdo měl rozhodující slovo, ale pravda je, že se mi okruh hodně líbí,“ dodal.


Trenér Petrásek věří, že Bauer skončí na stupních vítězů. "Trať bude výborná pro klasiky, Lukáš Bauer by měl bojovat o ta nejpřednější umístění. Věřím, že skončí na stupních vítězů. Jiří Magál by měl dojet mezi dvacátým a třicátým místem, podobně jako Milan Šperl," zhodnotil Petrásek ambice svých svěřenců. "Aleš Razým bude spíš šetřit síly, pro něj bude závodem až čtvrteční sprint," připomněl Petrásek nejlepšího sprintera v českém týmu, třináctého muže bruslařského sprintu v Praze.

Sněhu nakonec bude dostatek

Po kritických teplých dnech před vánočními svátky se podařilo pořadatelům využít současné mrazivé počasí k výrobě technického sněhu. “Před týdnem sice vypadala situace zoufale. Ale na rozdíl od minulých let jsem byl klidný, neboť jsem věřil předpovědi počasí. Tato sázka na risk se nám vyplatila,” uvedl manažer Zlaté lyže Jiří Hamza a dodal: "Ještě v noci budou tři sněhová děla vyrábět sníh do zásoby. "

Dušan Vrbecký, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události