Kubina rozhodl o vítězství Toronta nad Atlantou

Český obránce Toronta Pavel Kubina vstřelil v prodloužení vítězný gól v utkání s Atlantou. Do černého se trefili i Kubinovi krajané Petr Sýkora z Pittsburghu a Václav Prospal z Tampy.

Velice podařený večer zažil zadák Toronta Pavel Kubina. Domácí Maple Leafs svedli s Atlantou vyrovnané utkání, které dospělo až do prodloužení. V jeho první minutě se v přesilové hře prosadil po asistenci Tomáše Kaberleho právě Kubina a zajistil tak svému celku velmi důležité vítězství.

Spolupráce dvou elitních českých zadáků navíc pomohla brankáři Curtisi Josephovi k jubilejní 450. výhře v NHL. "Oni měli několik velmi dobrých šancí, především pak z úniků. Cujo (Curtis Joseph) nás dnes ale velmi podržel," vyzdvihl skvělý výkon brankáře Toronta český zadák.

Podívejte se na parádní gól Pavla Kubiny:

Skvělý Boston láme rekordy

Výbornou formu potvrdili hráči Bostonu, kteří dokázali vyhrát na ledě Pittsburghu vysoko 5:2. Jednou asistencí k tomu přispěl i český hokejista v dresu Bruins David Krejčí. Domácím Tučňákům nepomohla ani úvodní branka, kterou vstřelil Petr Sýkora.

Boston, který v minulé sezoně sotva postoupil do play-off, prožívá v letošním ročníku doslova výsledkovou renesanci. Vedoucí tým Východní konference zaznamenal vítězstvím nad Pittsburghem devátý triumf v řadě. Něco podobného se týmu, kde působí i český útočník David Krejčí, podařilo naposledy před dlouhými 26 lety. Kromě toho se Boston pyšní úctyhodnou bilancí, když ze 37 duelů padl pouze pětkrát.

"Chceme vyhrát každý zápas,“ řekl střelec úvodní branky Bruins Zdeno Chára. Statistiky jsou jedna věc, ale to, že chceme hrát každý zápas, jak nejlépe umíme, je věc druhá. Po každém utkání hledíme spíše dopředu, než abychom se ohlíželi za sebe,“dodal slovenský obránce.

Prospalova branka na vítězství Tampy nestačila

Jedinou branku Tampy Bay v duelu s Montrealem vstřelil ve 14. minutě Václav Prospal. Lightning však svému soupeři přesto podlehli 1:2 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Lapierre. Bod za asistenci si připsali i obránce Buffala Jaroslav Špaček a útočník New Jersey Robert Holík.

Výsledky
:

Buffalo - Washington 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 48. Mair, 60. MacArthur (ŠPAČEK) - 2. Laich, 10. Ch. Bourque, 33. Backström, 60. Gordon. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18 690 (HSBC Arena).
Hvězdy utkání: 1. Backström, 2. Viktor Kozlov (oba Was.), 3. Gaustad (Buf.).

Detroit - Chicago 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 27. a 41. Franzén, 15. Dacjuk, 53. Kopecký. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 39:36. Diváci: 20 066 (Joe Louis Arena).
Hvězdy utkání: 1. Conklin, 2. Franzén, 3. Dacjuk (všichni Det.).

St. Louis - New Jersey 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Boyes, 8. Backes - 2. a 55. Parise, 43. Rolston (HOLÍK), 57. Pandolfo. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19 150 (Scottrade Center).
Hvězdy utkání: 1. Parise (NJD), 2. Oshie (StL), 3. Langenbrunner (NJD).

Pittsburgh - Boston 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 18. SÝKORA, 36. Dupuis - 25. Chára, 30. Savard (KREJČÍ), 37. Kessel, 46. St. Pierre, 50. Wideman. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:40. Diváci: 17 132 (Mellon Arena).
Hvězdy utkání: 1. Savard, 2. Wideman, 3. Kessel (všichni Bos.).

Tampa Bay - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. PROSPAL - 41. Latendresse, rozhodující nájezd Lapierre. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:30. Diváci: 20 454 (St. Pete Times Forum).
Hvězdy utkání: 1. Smith, 2. Malone (oba TBL), 3. Price (Mon.).

Toronto - Atlanta 4:3 po prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 9. Kulemin, 25. Stempniak, 39. Blake, 61. KUBINA (T. KABERLE) - 5. Little, 7. Slater, 54. Armstrong. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 47:32. Diváci: 19 260 (Air Canada Centre).
Hvězdy utkání: 1. Joseph, 2. Grabovski, 3. White (všichni Tor.).

Vancouver - Philadelphia 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 17. D. Sedin, 32. Kesler - 4. Carter, 18. Hartnell, 24. Kalinski. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18 630 (General Motors Place).
Hvězdy utkání: 1. Hartnell (Phil.), 2. Bieksa (Van.), 3. Biron (Phil.).

Edmonton - Ottawa 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Moreau, 34. Leddox - 10. Spezza, 25. Alfredsson, 52. Lee. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 22:25. Diváci: 16 839 (Rexall Place).
Hvězdy utkání: 1. Spezza (Ott.), 2. Horcoff (Edm.), 3. Alfredsson (Ott.).