Hokej

VIDEO: Hokejoví junioři brali utkání s Němci jako "vendetu"

Klíčové utkání na mistrovství světa hráčů do 20 let mají čeští hokejisté v kanadské Ottawě za sebou, Německo porazili hladce 6:0 a hodně si přiblížili postup ze základní skupiny do čtvrtfinále.

Debaklem německého týmu se českým mladíkům podařilo alespoň částečně odčinit nezdar se stejným soupeřem v loňském roce na světovém šampionátu osmnáctiletých hráčů, po kterém Česko ostudně sestoupilo z elitní skupiny MS."Byl to pro nás velký zápas a jsme rádi, že jsme ho dotáhli do vítězného konce. Nebylo to jednoduché, ale hráli jsme výborně a zvládli jsme to," pochvaloval si po výhře obránce Michal Jordán. I ten potvrdil, že v koutku duše čeští hokejisté vzpomínali na zápas z kategorie osmnáctiletých, kdy je právě Němci poslali o úroveň níže.


"Vzpomněli jsme si na to, ale nepřikládali jsme tomu velkou váhu. Nechtěli jsme se k tomu moc vracet," říká Jordán a dodává, že vzpomínky týmu spíše pomohly: "Na zápas jsme se i díky tomu dobře namotivovali. Navíc jsme věděli, že oni hráli těžký zápas včera proti Kanadě, který je stál hodně sil."

Mladíkům pomohla "přesilovková komanda"

Češi se v úterý večer mohli spolehnout na své speciální formace. "Dnes nám hodně pomohly při vstupu do utkání přesilové hry. Hraje se mnohem jednodušeji, když se soupeř pořád brání a my přidáme dva nebo tři góly v přesilovkách. Přidá to na pohodě," potvrzuje český obránce. "Věděli jsme, že kdyby Němci dali gól, tak by z toho zase mohla být nějaká přestřelka," doplňuje.


Po prohrách se zámořskými týmy udrželi svěřenci Marka Sýkory čisté konto, které výhru českého týmu ještě umocnilo. "Dominiku Furchovi nula určitě pomůže, ale to i nám obráncům. Neměli moc velkých šancí, ale do nějakých se dostali. Stříleli spíše ze střední vzdálenosti, což tak dobrý gólman, jakým Dominik je, pochytá," pochválil svého gólmana Jordán.

Kapitán Štich: Rozhodlo to, že jsme vstoupili do utkání na sto procent

Spokojený byl po zápase také kapitán výběru David Štich: "Pro nás rozhodlo, že jsme hned od začátku vstoupili do utkání na sto procent. Měli jsme tam dobrá střídání a soupeře jsme přehrávali u nich v pásmu. Škoda že jsme nevyužili více šancí."


"Chtěli jsme také hrát jednoduše ve vlastním pásmu, což se nám dnes proti minulým utkáním dařilo," prozradil taktické pokyny Štich, který se postaral o velmi důležitý první gól svého týmu úspěšnou tečí v přesilové hře. "Z mé strany to byl záměr. Jsem velký hráč, takže mám clonit gólmanům. Musím přiznat, že v první chvíli jsem nevěděl, jestli je to gól. Byl jsem zády k brance, ale pak jsem uviděl kluky, jak slaví," usmál se.

Rozhodne duel s papírově slabším Kazachstánem

Nyní čeká české reprezentanty závěrečný duel s Kazachstánem, ve kterém musí uspět. Neměl by to však být problém, Kazaši mají ze tří zápasů nelichotivé skóre 0:36. "Myslím, že Kazachstán z nás ještě nikdo neviděl hrát. Sice je to outsider turnaje, ale my nic nesmíme podcenit a musíme pokračovat ve výkonu, který jsme předvedli proti Němcům," varuje závěrem Štich.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události