Hattrick Čajánka zajistil Dynamu vítězství ve Spenglerově poháru

Český útočník, který hrál i v NHL, se výraznou měrou podílel na úspěchu hokejistů Dynama Moskva.

Útočník Petr Čajánek si na závěr roku přichystal skvělou formu. Ve středečním finále se totiž zaskvěl hattrickem. Hlavně díky němu jeho tým získal pohár za vítězství ve Spenglerově poháru.
Ruský celek, který trénuje Vladimír Vůjtek, porazil v rozuzlení tradičního turnaje v Davosu 5:3 Kanadu.

Jeden gól do každé třetiny

Čajánek se trefil v každé třetině vždy po přihrávce Švéda Mattiase Weinhandla a jeho třetí gól na začátku třetího dějství byl gólem vítězným. Především díky své střelecké potenci byl český reprezentant vyhlášen nejlepším hráčem Dynama ve finále.

Moskevský tým oplatil Kanadě úterní porážku ze závěrečného utkání základní části a překazil Javorovým listům obhajobu. Výběr kanadských hráčů působících v Evropě získal naději na zvrat v zápase v poslední minutě druhé části, kdy dvěma góly během 18 sekund snížil z 0:3 na 2:3. Po pauze však Čajánek dokončil hattrick a po další korekci Kanady na 3:4 završil skóre Pestuško.
Spolu s koučem Vůjtkem a hrdinou finále Čajánkem získal Spenglerův pohár i obránce Karel Rachůnek.

Turnaje se premiérově zúčastnili čeští vicemistři Energie Karlovy Vary a obsadili čtvrté místo.

Kanada - Dynamo Moskva 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 40. Dupont (Robitaille), 40. Domenichelli (Robitaille), 50. Robitaille (Domenichelli) - 10. Čajánek (Weinhandl), 29. Čajánek (Weinhandl, Landry), Něprjajev (Afanasenkov, Vyšedkevič), 41. Čajánek (Weinhandl), 58. Pestuško.